Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Radjator hideg, mi a probléma?

Radjator hideg, mi a probléma?

Figyelt kérdés
A jelenség a kovetkező: 2006-ban épült házban lakom, műanyag fűtés csövek stb. Lemez radjatorok icma szelepekkel.. 2 emeletes ház. Van egy mosókonyham oda van téve a turbós gazkazan meg az osztók is. A két elméletnek kölön osztó és gyujtoje van egyenként 4-4 vízkörrel. A felső emeleten van egy radjatorom ami nem melegít! Hideg... A radjator végén vannak legteleníto szelepek.. Az osszesből kiengedtem a levegőt, töltöttem a rendszerre is vizet 1,5bar nyomáson van... A problémás radjatorról leszereltem a termosztatikus szelepet, nem e ragad be... Alul van a kizaro csapja a radjatornak azt is elzartam, kinyitottam stb... Fél vödör vizet engedtem le a legteleníto szelepen.. Akkor sem, egy dekát nem fűt... Egyébként mindenhol jó a fűtés, mi a baj?

#hideg #radiátor #Legtelenítes
2020. dec. 1. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fűtéscső meleg egészen a radiátorig?
2020. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy az osztó gyűjtőnél van elzárva az a kör ami a radiátorhoz megy. Ha csak levegős lenne, valamennyire langyosnak kellene lennie.
2020. dec. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A jól működő oldalon zárd el a vizet.Ezzel több víz jut a nem működőbe,illetve az áramlás lessz gyorsabb.Így kimozdithatja azt a kevés levegőt,amit eddig nem sikerült kiengedni.

Ha erre sem reagál,akkor ezen a körön a kazánhoz közeli radiátorokon is zárjál.Előbb utóbb megmozdul a víz.Ha a radiátor hátulja is melegszik,akkor dolgozni kezdett ez is .Majd nyissál ki mindent.

A kazánhoz közeli radiátorokban gyorsabban fordul a víz jobban is melegítenek.Ezeket nem kell tökre kinyitni.

2020. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... Az alábbival próbálkoztam még, az összes radjatort elzartam a házban... Csak a problémás maradt nyitva. Eredmény semmi. :(, a csöveket fogdostam.. Az alábbiakat tapasztaltam: az osztoról elmenő összes cső meleg.. Viszont a radjator bekotésénél hideg mind a két cső.. Tehát a meleg víz nem ér oda valahogy..
2020. dec. 1. 11:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor nagy eséllyel valahol megtoldották a csövet és ott van valami anomália. Még annyit tudsz hogy a keringető szivattyút a max-ra állítod és elzárod az összes kört és az össze radiátort kivéve azt.
2020. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szóltam egy szereplőnek, az kazánt akart cserélni rögtön 300e huffert... 😭
2020. dec. 1. 12:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Gyorsan keress egy másikat :)
2020. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Radiátor szelepről vedd le a thermofejet. Ott van egy kis henger alakú tüske, az szokott beragadni. Vagy az osztónál tényleg elvan zárva az a kör. Több lehetőség nincs
2020. dec. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi van... Le fogom szedni a radjatort. Olyan mintha valami buborék megrekedt volna az osztónál... Azért nem aramol ott a víz.
2020. dec. 2. 08:35
 10/12 anonim ***** válasza:

A thermofejből a szabályzófej mögötti tüskét ki lehet húzni fogóval. Ekkor ott jönnie kell a víznek. Ha folyik a víz és visszarakod akkor a thermofej jol működik innentől kezdve.

Lehet van valahol egy golyós csap, és el van zárva.


Azt kéne még megprobálni hogy szétszedet a torlót és elkezded engedni a vizet melegszik e. Ha melegszik akkor a visszatérő ágba lesz a hiba


Ha vannak nyomásmérők az osztón mit mutatnak? Delta P? Előremenőnek nagyobbnak kell lennie.

2020. dec. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!