Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyiből és hány cm szigetelé...

Mennyiből és hány cm szigetelést tettetek a padlásra?

Figyelt kérdés

Betonfödémre szeretnék 2x10 cm kőzetgyapotot tenni (üveggyapottal nem szenvedek), fa kerettel, hogy részben járható legyen.


Ahogy számoltam, 400 ezer alatt nem nagyon lehet megúszni, reális vagy sok / kevés?


Lehetne 2x15 cm is, de akkor már nagyon elszállnának a költségek...


2020. dec. 2. 08:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Pedig 2x15 cm nem sok manapság, én rábeszélnélek. Behozza az árát, addig pedig élvezed a komfortot. Nyáron is észrevehetően csökken a szobák melegedése.

Párazáró fóliát ne felejtsd el!

2020. dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nálam 7-10 centis fújt zárt cellás hab van a födémen. Igaz, nem beton. Annak idején egy vagyonba került, de sajnos jobbat nem találtak ki, úgyhogy megszavaztam. Jó döntés volt. A födémen szökő hő 99%-át megfogja, és a fal belső felületi hőmérséklete is teljesen rendben lett utána. Előtte 5 fokkal hidegebb volt a fal, mint a levegő bent.
2020. dec. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2 De a főfalakra vagy a közfalakra gondolsz? Vagy a plafonra?


Mivel mértél rá a falra? Lévén sík felület, sima hőmérővel nem tudom hogy lehetne...

2020. dec. 2. 19:14
 4/16 anonim ***** válasza:
25 cm elegendő már. Ennyit ir a rendelet is, ha átszámolod cmre
2020. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ahogy számoltam, még így is súrolja a 400 ezret alulról. De hát ha ez van, akkor ez van. Olcsóbban nem fog menni, max. azzal a vacak üveggyapottal. Semmi másban nem gondolkodom, csakis páraáteresztő kőzetgyapotban.
2020. dec. 3. 09:57
 6/16 anonim ***** válasza:

Födém szigetelésnél nem szempont a párafékező képesség, hiszen fóliát teszel alá.

Az üveggyapot azért nem szerencsés, mert hajlamos pár év alatt összeesni. A táblás kőzetgyapot tartja az alakját (és hőszigetelő képességét)

2020. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6 Tök száraz a padlás, szellőzik azon a millió +1 résen, ami van ott. A kőzetgyapot is áteresztő, nem tartja magában, nem spongya tudtommal, így miért lényeges a fólia, alá?
2020. dec. 3. 11:00
 8/16 anonim ***** válasza:

Télen a páranyomás tolja ki a nedvességet a lakótérből, a szálas szigetelés pedig légáteresztő, bejut a párás levegő és a külső hideg rétegében lecsapódik. Gyakorlatilag folyamatosan nyirkos lesz fólia nélkül a hideg napokon. Mondanám, hogy próbáld ki, de miután lerakott az ember X m2 szigetelést, már elég komoly fejfájással jár mindezt megtapasztalni.


Fólia kell, ami nem engedi be a párát a szigetelésbe.

Födém szigetelés rétegrend, így tudsz rákeresni.

Nem reklám, de itt találsz értelmes segédleteket, ábrákkal mindennel.

[link]

2020. dec. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Enyémen nincs fólia, teljesen jó így is.


Haby negyzetmeter a padlasod egyebkent? Anelkul nehez eldonteni, hogy a 400 ezer sok vagy keves.

2020. dec. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
108, plusz a koszorú, arra is gondoltam tenni.
2020. dec. 4. 05:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!