Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Alap nélküli vályogházzal mit...

Alap nélküli vályogházzal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Adott egy örökölt vályogház amibe szeretnénk fél év múlva beköltözni, szeretnénk felújítani.

Amit tudunk róla:

-Nincs alapozva

-Az egyik sarkán kívül picit mintha omlana 30 centi "hiányzik"

-Linóleum van amit cserélni szeretnénk

-megrogyott a tetőszerkezet, van egy besüppedés a cserepeknél egy helyen


Kérdésem: hogyan fogjunk hozzá, mennyi lehet kb a felújítás 65 négyzetméteres háznál? Mit lehet kezdeni a tetővel és azzal, hogy nincs alapozva?


2020. dec. 11. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Egy fillért nem költeni rá. Ha lakható, és nincs pénz másikra, akkor lakni benne, amíg lehet.
2020. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívsz egy statikust, ha a ház lakható hagyod a francba, ha nem eladod. Csak a tetőcsere milliós tétel, fal alà alapozni nem is fogsz, szóval ha az megindul akkor az megy. Az egész ház nem ér annyit amibe fájna.
2020. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb,hogy legyen rendes esővíz elvezetés és a tető ne ázzon be, a vályog házak legnagyobb ellensége a víz.Látatlanba nem lehet megmondani,hogy mennyibe kerül a felújítás. Vannak olyan vállalkozások amelyek kifejezetten vályog épületek felújításával foglalkoznak, szerintem egy ilyet keress fel.
2020. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Az a kinti 30cm hiány pótolható. ha nem reped a fal, nem nyílnak a sarkok, akkor remélhetőleg nem is fog. A tető berogyásnál talán szarufa vagy a lécek vannak elhajolva. Javítható ha ilyen a gond.

Felújítással viszont csak óvatosan, mert simán tönkrevághatod a mai anyagokkal. Mivel se alap, se vízszigetelés, így csak páraáteresztő aljzat lehet, vagy ami most van.

Keresd a fecebon a vályogházas csoportot, ott vannak sokan felújított és alap nélküli épületekben lakók is. Tőlük megtudhatod a lehetőségeket, és kipróbált módszereket. Szakember is van, ő is tud tanácsot adni.

2020. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Ááá, pénznyelő!
2020. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Alá szoktak "papucsolni". Vagyis utólag szakaszosan öntenek alà beton alapot . Közben a vìzszigetelést is pótolják. Nem egyszerű de ha érdemes megmenteni a házat akkor kivitelezhető. Én tíz éve a családdal megcsináltam magamnak. Keresni kell valami szakit akinek van idegzete az ilyen munkához. Nem fognak tolongani a munkáért. Tudom azt mondják dúrasd el épìts másikat de más fa..ával könnyű verni a csalánt .
2020. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
A vályog a maga módján nagyon praktikus. ha nem sülyed a ház, akkor alap nélkül is megállja a helyét. A tetőn lehet csak pár cserép léc adta meg magát, de az is a nedvességtől pl én azzal kezdeném, h semmiképpen ne ázzon be, nem kell szigetelés rá!
2020. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Laktam hasonlóban, és nálam is nagy huplik voltak a tetőn.

Kihívtam egy tetőfedőt aki azt mondta, hogy menthetetlen és le kellene cserélni a teljes tetőt, amiért anyaggal együtt 6 milliót kért.

Mivel nem volt ennyi pénzem, ezért hanyagoltam a dolgot.

Azután az egyik nap a Teszkó parkolóban megláttam egy kisteherautót, aminek az oldalán "tetőfedés, bádogozás" felirat volt. Ott falatoztak benne a mesterek. Megszólítottam őket és megkérdeztem, hogy nem néznének rá a tetőmre, a közelben lakom.

El is jöttek. Az egyik felment a padlásra, hogy megnézze, hogy mi is a helyzet.

Azután lejött és azt mondta, hogy nincsen nagy baj, csak a cserépléceket kellene megfordítani pár helyen, ill. néhányat ki kellene cserélni. Azt mondta, hogy kb 2-3 hét múlva tudnák elvállalni, majd pontosítunk telefonon.

Kb. két hét múlva felhívott, hogy a hétvégén jönnének.

Így is lett.

A három ember nekifogott, és két nap alatt végeztek az egésszel.

Ahol kellett megfordították a léceket, ahol kellett, ott meg kicserélték újakra. Olyan sima lett a tető mint újkorában.

Az egészért fizettem 150ezer Ft-ot.


A lényeg, hogy több szakit is meg kell kérdezni, mert szeretik egyesek hülyének nézni a megrendelőket.

2020. dec. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 mondjuk ha te felnézel, és látod, mi görbe, akkor már számolsz anyagárat szállítással, és ilyen 10-20 ezrekkel meg egy laza hétvégi cserép fel-lepakolással, ide-oda kalapálással végzel ötmilliós munkát. :)
2020. dec. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ledózerolni
2020. dec. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!