Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakásfelújításban vagyok....

Lakásfelújításban vagyok. Milyen anyagokat vegyek a további munkálatokhoz?

Figyelt kérdés

A feladatok a következők:

A padló szinteltérésének kiegyenlítése (1. kép: [link]

Padlókiegyenlítés (2. kép: [link] )

Mély panelillesztések befoltozása (3. kép: [link]

Rusztikus vakolás ( [link]

Parkettázás


A kérdésem tehát az lenne, hogy milyen anyagokat és eszközöket vásárolva tudom megoldani a padló kiegyenlítését. Mivel foltozzam be a kisebb hézagokat a padlón? Mit vásároljak, amivel betömhetem a több centi mély hézagokat a panelillesztések helyén mielőtt nekiállnék vakolni? A linkelt rusztikus vakoláshoz mivel sűrítsem be a glettanyagot, és milyen egyszerűen használható glettelőanyagot ajánlotok? A parkettázáshoz vannak ötletek, amik esetleg segíthetnek a szintkülönbség problémán? Laminált parkettát szeretnék vásárolni és lefektetni, amihez kell egy alátét. Létezik olyan alátét, ami segít az ilyen problémán?


Minden hasznos segítséget köszönök!



2020. dec. 12. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Rosszak a linkek.
2020. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz a választ, a zárójeleket is beletette sajnos. Itt vannak helyesen:

1. kép: [link]

2. kép: [link]

3. kép: [link]

Rusztikus vakolat: [link]

2020. dec. 12. 17:22
 3/4 anonim ***** válasza:

A 1,5-2 centinél nagyobb gödröket az aljzaton zsákos esztrich betonnal egyenlíteném ki, aztán az egészet önterülő aljzatkiegyenlítővel (pl. Padlopon) hoznám síkba. Erre a habfólia és a laminált padló.

A fal nagyobb mélyedéseire szerintem tökéletes a zsákos vakolat (bár a 3. kép nem túl jó)

A rusztikus felületet én nem erőltetném, inkább simára glettelném, de ez ízlés dolga.

2020. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb. egyetértek. Estrich + utána olyan aljzatkiegyenlítőt vegyél, ami cement alapú, lassabban szárad a gipszesnél de jobb a szilárdsága (pl novoplan maxi). A fali mélyedéseket és is vakolnám, akár több rétegben, mert 2 cm-nél nagyobb vastagság repedni fog. Én baumit manu-t használtam jó volt. Aztán nagyon fontos a hálózás és úgy a glettelés. De így sincs rá garancia, hogy később nem reped át, ezeket a falakat akár le is gipszkartonozhatod. Ne használj olcsó anyagokat, később drága lesz.
2020. dec. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!