Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Alapvakolattal vagy az aljzatk...

Alapvakolattal vagy az aljzatkiegyenlítő részleges lefolyatásával létrehozható-e egy hosszan tartó lejtés, amivel elkerülhetném azt, hogy az egész szobát fel kéne töltsem?

Figyelt kérdés

Amikor helyre szeretném hozni parkettázáshoz ezt ( [link] ) a szintkülönbséget, akkor az alapvakolattal való kitöltés után az egész szobát öntsem ki aljazatkiegyenlítővel? Ha jól értem ennek az lenne a célja, hogy a padló egyenetlenségeit elsimítsa, illetve gondolom a teljesen vízszintes padlóhoz fel kéne töltenem a szobát olyan magas szintre, amilyen magasan van a baloldali padló.


Találtam azonban padlóalátétet, ami a kisebb egyenetlenségekkel megbirkózik, illetve maga a padló szép sima, tehát aljzatkiegyenlítésre ilyen szempontból nem lenne szükség. Csak azért lenne szükség rá gondolom, hogy teljesen vízszintes legyen a padló.


Azért nem foglalkoznék azzal, hogy az egész szoba teljesen vízszintes legyen, mert ebben a lakásban eddig is minden hasonlóan kiegyenlítetlen volt, és nem az a célom, hogy helyrehozzam minden hibáját, csak az, hogy le tudjam rakni a parkettát. A képen látható bizonyos árok végighúzódása mentén 4 méterrel arrébb például egy szintben van a két padlópanel, csak a szobának ennek a végén, ahol a képet készítettem látható az eltérés, tehát a múltban is együtt éltem ezzel a lejtővel, és észre sem vettem.



2020. dec. 14. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Misung
2020. dec. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hol helyezkedik ez el? Csak az ajtó helyén? Értsd nem falat bontottál, hanem szimplán a küszöb helyén kaptál egy ekkora különbséget, de hosszú vízmérték azt mutatja, hogy erre a pontra lejt a szoba? Vagy falat bontottál és 4 méteren mutatkozik ez a különbség, ami ráadásul nem egyforma nagyságú?

Lehet aljzatkiegyenlítőzni, de ez irdatlan nagy különbség ahhoz, azzal pár mm-eket "szoktak" jellemzően korrigálni, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet, akár 3cm-t is lehet... ugyanakkor rengeteg anyag, magas költség!

Alátéttel ekkora szintkülönbséget nem tudsz kihozni, így, hogy nem egységes a szintkülönbség (ha jól látom kb. 1.5cm).

Az aljzatkiegyenlítő az vízszintet képez, el kell húzni, szóval hiába önterülő, "nem terül ön" :D de elhúzást követően vízszintet képez, úgy igazodik. Szóval ha ez csak az ajtónyílásban mutatkozik és nem lesz a későbbiekben ajtó és nem zavar, hogy lejt ez a helyiség, mert mint írtad eddig sem vetted észre, akkor én a helyedben az egész helyiséget megteríteném 1cm-es XPS-el, a magasabb helyiségben pedig már a legvékonyabb alátétet tenném le, a két helyiség között még így is lesz minimális különbség, nem lehet kifuttatni a burkolatot, így széles burkolatváltóval kapcsolnám ezt össze, de nekem ez nem szakmám!

Ha falat bontottál és 4m-es szélességben mutatkozik a különbség, eltérő mértékben, akkor viszont aljzatkiegyenlítőt öntenék le okvetlen, ezt alátéttel nem lehet korrigálni! Azt úgy kell érteni, hogy "korrigál", hogy adott helyiségen belül kisebb "gödröket" (1-2mm mély) bír egy szintre emelni, mivel tud zsugorodni, így ahol kell zsugorodik, ahol nem, ott nem.

Csak hát aljzatkiegyenlítővel 15mm-t emelni, irdatlan lóvé, 15mm-hez 1 zsák mindössze kb. 0.8m2-re elegendő! 1 zsák meg kb. 3000 Forint.

2020. dec. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Falat bontottam. Szoba 7x4 méter lett. Ez a fal a 4 méter széles oldalon volt. A ház külső falánál mutatkozik ez az eltérés, és ahogy halad beljebb az árok úgy tűnik el. Kb. 3 méter után egy síkba kerül a két padló, és az utolsó egy méterrel már nincs is probléma. Csak hát emiatt megemelni az egész szobát jó nagy szívásnak hangzik.
2020. dec. 15. 09:28
 4/4 anonim ***** válasza:
A fentiek alapján pedig csak az aljzatkiegyenlítés marad
2020. dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!