Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gázkazánról működő átfolyós...

Gázkazánról működő átfolyós vízmelegítő cserélése gáz vagy villanybojlerre érdemesebb?

Figyelt kérdés
Kb mennyibe kerül? Kell bontani hozzá? Mennyire nagy meló?
2020. dec. 17. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha már ott a gáz én gázbojlert vennék.
2020. dec. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gázkazánról üzemeltethető indirekt tárolóra szavazok. A gázbojler lassú, az indirekt tárolót viszont 10-15 perc alatt felfűti a gázkazán és takarékosabb is.
2020. dec. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Én a villany bojlere szavazok.Mivel mind a kettő van ,érzem,látom a különbséget. Villanynál előbb van melegvíz.Ha elzárom a vízet,majd 1 perc mulva megnyitom,ugyan olyan hőfoku jön.

Gáznál begyújt ,majd jön az állitgatás,miközben a víz meg folyik.

A helyi lehetőség is fontos.Mi a célszerű.

2020. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Villany bojlernél előbb van melegvíz??? Mióta? Gáznál vizet megnyitod, azonnal begyújt, ráfűt. Villanynál majd kapsz áramot valamikor ha a hálózatok terhelése megengedi.
2020. dec. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is villanybojler szkeptikus voltam. Kombi cirkó készítette a meleg vizet és meg voltam győződve, hogy ez milyen jó. Aztán úgy alakult, hogy a tavalyi fűtésszezont éppenhogycsak kibírta a kazán, véglegesen meghalt. A fűtésszerelővel lebeszéltem, hogy jön cseréli, de hogy addig se legyünk melegvíz nélkül vettem egy villanybojlert, szerencsére a kiállásai is meg voltak, illetve a vezérelt áram is elő volt készítve. Mire ideért a fűtésszerelő, a vizet már rá sem kötöttük az új kazánra. Én komfortosabbnak érzem az átfolyós után árban pedig minimálisan kerül többe havonta talán 1500 Ft-tal.
2020. dec. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Mindkettő vacak az indirekt tárolóhoz képest.

Ha már van gázkazán, akkor az indirekt tároló a leggazdaságosabb és legkomfortosabb.


A 120 l villanybojler felfűtési ideje 60 fokra 4,2 óra.

A 120 l gázbojler felfűtési ideje 60 fokra másfél óra.

A 200 l-es indirekt tároló felfűtési ideje gázkazánnal 60 fokra 21 perc.


A franc nem várna órákat a melegvízre.

2020. dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért kellene várni a melegvízre? Ezt nem értem...

A 120 literes villanybojlerből bármikor lehet melegvizet kinyerni, mert mikor megszűnik a fűtés nem egy szemvillanás alatt hűl ki szobahőmérsékletűre.

2020. dec. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Dehogynem érted.

Ha kifogyasztják a melegvizet, 4 óra múlva nyerheted ki belőle újra ugyanazt a hőmérsékletű 120 liternyit. Az indirekt tárolóból meg 21 perc múlva. Nálam például 220 l-es kád van, ami egy 120 l-es villany -vagy gázbojlert még kevert vízzel is lazán kifogyaszt, aztán nem tud fürdeni más órákig. A gázkazán viszont már azelőtt felfűti újra 60 fokosra a 200 l-es tárolóm vizét, hogy kiszállnék a kádból. Hány fokos a víz 21 perc után a frissen kiürült villanybojleredben?

A villanybojler sokat is fogyaszt (ezért kell a vezérelt körre tenni), lassú is, állandóan vízkövesedik is. Réges-rég elavult technológia, csak azért használják még mindig a nagy öregek, mert azt a legegyszerűbb felrakni oda, ahol mindig is az volt.

A kérdezőnél egyenesen őrültség a villanybojler, hiszen ott a gázkazán, amire könnyedén csatlakoztatható az indirekt tároló és nem kell a hetvenes évekbeli komfortot átélni az elektromossal vagy régi gázbojlerral.

Az indirekt tároló ráadásul kerülhet a földre is, sőt, rendelhető hozzá kiegészítő elektromos fűtőszál is, amivel akkor sem marad melegvíz nélkül az ember, ha gond lenne a gázkazánnal.

Köröket ver a régi techológiákra.

Slusszpoén: az indirekt tároló az egész ház melegvíz-ellátását képes kezelni, cirkulációs csonkra kötött szivattyús rendszerrel pedig egy másodpercet se kell várni a melegvízre a ház legtávolabbi csapjánál vagy zuhanyzójánál sem, mert rögtön melegvíz jön belőle.

Az indirekt tárolót komfortra tervezték és már az is őrültség, hogy egyáltalán egy ligába helyezik az ősi villany -és gázbojlerekkel. Fatüzelésű bojlert nem akar említeni valaki?

Ennél csak egy jobb van, a hőszivattyús bojler, de az kegyetlen drága.

Egy érv van a villanybojler mellett: A 120 l-es legalapabb Hajdu kb 60e, a 120 l-es Hajdu gáz 120e, a 200 l-es Hajdu indirekt meg 140e.

Beszerelni is az elektromos változatot a legkönnyebb, ha már megvan a kiállás.

Ahol viszont ott a gázkazán is, ott az indirekt a logikus választás, a Heizer 120 l-es változata elérhető százezerért, annak a felfűtési ideje 60 fokra 14 perc.

A kérdező dönt.

2020. dec. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
A 4-es (0%-al megajándékozott válaszoló vagyok, ami egyébként nem zavar. A kérdés az volt: Gáz vagy villany BOJLERRE cserélje-e a kérdező az előző rendszerét, én erre válaszoltam. Mások viszont átfolyós rendszerekről és indirekt tárolókról beszélnek. Igaz amit írnak fogyasztás és észszerűség szempontjából, csak nem ezt kérdezték.
2020. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!