Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 3M forintból szerintetek fel...

3M forintból szerintetek fel lehet újítani normálisan egy kb. 15 nm-es szobát?

Figyelt kérdés

Glettelni, újra festeni kéne. Emellett a régi ablakokat nyílászáróra cserélni, a régi fa parkettát, meg mindent ami alatta van az alapig felszedni és újra megcsinálni, aztán a maradékból meg be kéne rendezni. Erre elég lehet 3 millió ft szerintetek?


Sajnos nagyon nem vagyok tisztában az árakkal és még csak most jutottam el oda, hogy akkor szépen, szobáról szobára nekiállnék az évek alatt felújítani a házat.


2020. dec. 22. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Bőven. Nekünk a 70 nm-es lakásra 1.5 millát mondtak. Ebben van egy gipszkartonozas, villanyáthúzás, festés, járólap lerakás az előszobában és a konyhában illetve parkettacsiszolas.


A szobamat pont most festettuk ki(csak fal), az ablakokkal együtt. Igaz diy módon, de fél milla volt bútorokkal együtt kB. Az is kB 14-15 nm2. Úgyhogy ha szaki csinálja max 1 millaból ki kell jönnöd.

2020. dec. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kis túlzással: 3 millióból egy 15nm-es szobát nem felújítani hanem építeni is lehet.
2020. dec. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Simán, sőt. Az ablak pár száz ezer, ez nyilván attól függ, hogy mekkora és mennyi ablak. Illetve nyilván attól függ, hogy kell-e redőny, szúnyogháló... Mi is nemrég cseréltünk ablakokat, most hogy tudd még is mire számíthatsz, nekünk pl. az egyik ablak 124x140-es, tok osztott bukó-nyíló, 60 ezer volt. Viszont ebben azt hiszem se a párkány nem volt benne, se szúnyogháló, se redőny, szóval ez csak az ablak.


Most festésre árat nem tudok, de mi glettelésre találtunk olyat, aki 1000 ft/m2-ért glettelt, viszont egyébként azt hiszem ilyen 1500-2000 ft/m2 körül szokott lenni, de ebben nem vagyok biztos.


Nekünk régi parkettára rakták rá a lamináltat, szóval a parkettaszedésről nem tudok árat mondani, viszont a laminált parketta lerakása szerintem 1500 ft/m2 körül volt. Szerintem hasonló árban szedhetik fel a régi parkettát is.


A lényeg az, hogy 3 millióba simán belefér. Persze sok dologtól függ, ha szakemberrel csináltatod, akkor emiatt érdemes is többtől is árajánlatot kérni, képesek nagyon különböző árakat mondani. :)

2020. dec. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, simán fel lehet újítani, DE jövőre jön a kormány felújítási támogatása, egyrészt nem lesz szakember, másrészt iszonyatosan fel fogja verni az árakat.
2020. dec. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!