Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gáz e a cserepes lemez a...

Gáz e a cserepes lemez a tetőre? 5-ből 2 ács javasolta, 3 pedig ellenjavasolta.

Figyelt kérdés
Egyik kézből időtálló, modern és nem igényéli a teljes tető cseréjét, költséghatékony, másik kézből pedig azt mondják, igénytelen, zajos, koránt sem időtálló, jégeső tönkreteszi és "kinéznek majd a szomszédok, mert a csóróság jele". Mi az igazság? nagyjából ez az amit az 5 ács elmondott, de az a 3 nagyon nem támogatta, sőt, szinte vallásosan ócsárolta. Szóval jelenleg eléggé inkább a cserép felé hajlunk, mármint egy olyan tetóre kötünk szerződést jövőre, de azért gondoltam kiírom.

2020. dec. 23. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az van...

1. Melyik tetőt nem teszi tönkre az olyan jégeső?

2. Ha jobban is kopog, a szigeteléstől semmit nem hallasz belőle...

3. Az új tető nem is értem hogyan lehetne a csóróság jele...

2020. dec. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Esetleg nem mondták, hogy olcsóbb a felrakása?
2020. dec. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Vannak már jó minőségű cserepes lemezek, amelyek igen tartósak is. Szerintem nyugodtan alkalmazható, kölcséghatékony és a 3 ács meg már lehet a 20+ éves berögződésből adódóan nem javasolja. Lehet nem olyan tartós mint a rendes cserepes megoldás, de nem is 1-2 év alatt adja meg magát. Én nem nézem le az ilyen épületeket, vannak sokkal rosszabbak is 50 éves tetővel.
2020. dec. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Már kb 15 éves a miénk.Akkor még csak elvétve lehetett látni.

Akkora munkadíjat nem lehet szakitani,mint 1 égetett cserepesen.

Még az előző palára is rá lehet rakni.Max 3 nap egy tetőcsere 2 ácsnak.Ezen aztán nem áll meg a hó,feleslegesen nem nyomja a tetőt sem.

2020. dec. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Normálisat vegyél, rendes gyártótól, és jó. Nagyon sok tetőn látni.

Kinek mi a csóróság... Ezek nem ellenérvek amit felhoztak.

Ha jól rakják fél, sokáig jó lesz. Flexel vágni tilos.

2020. dec. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Az a 3 ács is csak azért ócsárolta, mert neki az a biznisz ha teljes tetőt lecserélteti veled. 😉 Semmi baj nincs vele, nekem vagy 20 éve van az eredeti palatetőre ragasztva. Se vihar,se jégeső még csak meg sem kezdte.
2020. dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a műhelyre lett cserepes lemez felrakva kb 10 éve. A tartóságára semmi panaszom nem lehet, a vágásoknál még csak nem is rozsdásodik. A pára nagyon kicsapódik rajta, de a mostaniak alja már filcell van bevonva így az nem fog gondot okozni.

Az valóban igaz, hogy elég hangos, ha van alatta szigetelés be nem hallatszik viszont az udvarban eléggé hangos. Ez lehet hogy zavarja majd a szomszédokat.

Viszont még amit a hátrányának fel lehetne hozni hogy nyáron gyorsan felmelegszik a padlástér télen pedig gyorsabban hűl ki mint a hagyományos cserép.


Tehát összegezve az előnye:

-tartós

-olcsóbb

- gyorsabb munkálatok


Hátránya:

- pára kicsapódás ha nincs filc bevonat rajta

- zajos

- rosszabb hő tulajdonság

2021. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!