Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen cső keresztmetszetet...

Milyen cső keresztmetszetet tanacsoltok?

Figyelt kérdés
jelenleg a hazamba a mostani furdoszobaba jon be a viz az udvar felol. szeretnek itt egy elagazast csinalni es 5 retegu csovel kb 10 meterrel arrebb vezetni a vizet lakason belul egy kis kazanhazba ami a haz melle van epitve. ide szeretnem az elektromos bojlert atrakni, majd innen visszavezetni a melegvizet az uj furdoszobaba (tusolo) amit a mostani kamra helyere epitek, valamint a konyhaba. tehat ket vizhasznalati pontom lenne konyha es furdo ez a ket vizhasznalati pont a bojlertol az uj furdo eseteben 1, a konyha eseteben kb 3 meter taolsagot jelentene. a bojlerig vezeto cso kb 10 meter lenne. gondolom a 6 bar nyomassal a 16mmes csovon is sok viz keresztul tud menni, de abbba nem lennek biztos, hogy ahhoz is elegendo lenne, hogy pl furdeni es mosogatni lehessen egyszerre ezert nem vagyok benne biztos h milyen keresztmetszetet kene valasztanom. nem szeretnem ha az lenne hogy furdes kozbe elmegy a melegviz ha valaki kinyitja a konyhaba a csapot. lenne kb 2 meteres szakasz amit mindenkepp 16os vagy 20as csovel lenne egyszerubb vinnem. Mashol at lehetne terni nagyobb keresztmetszetre ha meg erdemes ezutan a szukebb keresztmetszetu szakasz utan. mit tanacsoltok?

2021. jan. 7. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

6 bar nyomáson? Elég a 16-os.

Nem kérdezted, de szabadjon javasolnom, hogy a melegvizet jó vastagon szigeteld valami polifoam csővel,a hideget meg tekerd be nedvszívó filccel..mert izzadni fog.

Bocs.

2021. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nálam 4 bar nyomás van 16-os csövön..ha fürdés közben a nejem mosogat(ni szeretne) kopogok a falon, vagy fordítva. A nyomáscsökkenés nem vészes, de jobb a békesség.
2021. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 20-assal vinném, amíg a két fogyasztó elágazik.

Utánna 16-os .

2021. jan. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is.
2021. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek a jotanacsokat!! nyomtam a zoldeket. megprobalom akkor 20assal intezni mindenhol a paralecsapodas nekem is eszembejutott a hideg agon de nem volt tippem h mivel kene becsavarni, azon gondolkodtam h ures asvanyvizes flakonoknak elejet veget levagom es felhuzom oket a csore aztan kinyonom purhabbal.. :) ugyhogy kulon koszi az elso valaszolonak!
2021. jan. 7. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt viszonylag egyszerüen leírja.


Csőszigetelést találsz a neten. DN 20 csőhőz az előirás 20 mm fütetlen helységben a melegvizhez. A hidegvizhez elég 13 mm de páradiffuzi mentesnek kell lennie.

2021. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Arra számolj, ha fűtetlen a helyiség, többet fog bekapcsolni a bojler. Minimum 18 as csővel vinném
2021. jan. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, az a helység ahova a bojlert raknám fűtetlen, de a fég kazántól egy méterre lenne, ami amúgy azt a pici helységet egész melegen tudja tartani télen. És a kis kazánház is szigetelt kívülről. szerintem olyan 19-20 fok körül lehet bent télen. A lakást 21 fokra fűtöm, úgyhogy annyira nem nagy a különbség. Azért szeretném odarakni a bojlert mert így nem venné el a lakásból a helyet, és szerencsés lenne amiatt is h a házon belüli vizes blokkhoz elég közel lenne. köszönöm a tanácsokat valószínű, hogy 20as csővel fogom csinálni :)
2021. jan. 8. 10:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem árt egy szennyvíz ág kiépítés is a biztonsági szelepnek, meg ha időnként vízkövezni kell valahova ki kell engedni a vizet belőle
2021. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!