Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Na most milyen szakembernek...

Na most milyen szakembernek kell szólni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Vettem egy házrészt (pontosabban egy emeletes ház felső szintjét, önálló lakásként), ami 2007-ben épülthozzá az alsó szinthez.


Térdfalakat emeltek, stb. Na, hát ezt nem sikerült nekik annak idején teljesen befejezni. Belülről a lakás teljesen kész van, megkapták a lakhatási engedélyt is, viszont a ház hátulján nem vakolták be az új téglákat, és kétoldalt ahol emelték a térdfalakat, ott bizony kilátszik a csupasz 30-as porotherm..


A végső célom az, hogy lefessem a házat egységes fehér színre. Először kőművest kell hívnom? utána festőt? vagy a kőműves le is tudja festeni? tudom, hogy létezik nemesvakolat, de talán költséghatékonyabb a festés.


Köszönöm!


2021. jan. 10. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először a társtulajdonosssal beszélj.

Mert biza Ő is érintett.

Van valamiféle megállapodás, szerződés közöttetek az üzemeltetésre vonatkozóan?

2021. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincs... Hivatalosan kétlakásos társasház, de az alsó tulajdonos külföldön él már vagy 15 éve, és egy albérlő lakja.


Írtam neki levelet, hogy van-e bármi terve a külső befejezést illetően, még nem válaszolt. Mivel 2007 óta ilyen, nagy reményeket nem fűzök hozzá, ezért ha kell, saját költségen is befejezem, azzal nagy gondja nem lehet.

2021. jan. 10. 12:43
 3/8 A kérdező kommentje:
A társasházi alapító okirat erre nem tér ki, csak rögzítve van, hogy a lakások magántulajdonok, a melléképület (dupla garázs) és a telek az pedig osztatlan közös.
2021. jan. 10. 12:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó festő betudja fejezni a vakolatot is, de egy jó kőműves is tudhat festeni, de én már találkoztam olyannal, aki kisebb vállalkozó, brigádként egyik festett is a másik kőműveskedett. Attól függ, h milyen szakembert találsz. Legrosszabb esetben mindkettő kell.
2021. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Akkor ezek szerint festő sem rossz ötlet. Nekem is ez volt az első gondolatom, de sajnos nincs állványa, de gondolom az bérelhető, nem?
2021. jan. 10. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy vakoltatni akarod? Nem kellene leszigetelni?
2021. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, van friss energetikai tanúsítvány, beszélgettem azzal aki készítette, és eleve káosz az egész. A felső szint van csak leszigetelve, de 3 oldalon (gondolom korábban nem tudott megegyezni az alsó-felső), így az én 4. oldalamnak a leszigetelése már nem oszt nem szoroz (ez az ahol hiányzik a vakolat), és nem feltétlenül térül meg. Aki készítette a tanúsítványt azt javasolta, hogy a födémm és a tető komolyabb szigetelésével, nyílászárókkal foglalkozzak, az megtérülő befektetés.
2021. jan. 10. 13:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Porothermet nem muszáj szigetelni.
2021. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!