Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hivatalosan szabad lépcsőt...

Caracole kérdése:

Hivatalosan szabad lépcsőt feketére festeni?

Figyelt kérdés
máj. 17. 19:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért hivatalosan? Az mit jelent? Ja magánterületen van, akkor aenkit nem érdekel, ha közterületen, akkor jönnek a közteresek, és bünti lesz.
máj. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Bocsánat lehet rosszul fogalmaztam úgy gondoltam a kérdést hogy balesetvédelmi szempontból van-e ellenjavaslat?
máj. 17. 19:40
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg helyen mentem már fekete vaslépcsőn munkahelyeken. Úgyhogy gondolom nem illegális.
máj. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Lopni is szoktak sok helyen, mégse legális
máj. 17. 22:36
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, olyan színűre fested a lépcsődet amilyenre akarod.

A balesetvédelmi szabályok nem magánházakra vonatkoznak, hanem munkahelyekre, középületekre, társasházak közös területeire és ott sem az tilos, hogy fekete vagy másmilyen legyen a lépcső, hanem az van előírva, hogy a közlekedés biztonságosan legyen megoldva.

A fekete lépcső alatt nem fekete a padló és jól látszik a lépcső vagy elég erős a világítás ami mellett a fekete padnál a fekete lépcső is biztonságosan használható, akkor lehet ilyen. Csak hülyeség.

máj. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem baleset ugyanúgy bekövetkezhet magánházban mint munkahelyen. A baleset szempontjából minden szabály ugyanúgy érvényes maximum jogilag nem kötelező...
máj. 18. 04:44
 7/25 Noren1989 ***** válasza:
100%
Figyelj, magànhàzban se làttam pl làthatósàgi csíkot, két, azonos burkolatú, de eltérö szintű szoba/felület közt.
máj. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Na jo ettől még ugyanúgy bekövetkezhet az amitől véd. Nem lesz kisebb a baleset esélye magánházban attól hogy az magánház, maximum ritkább mert kevesebbet közlekednek. De attól az egy közlekedésére eső balesetveszély ugyanannyi.
máj. 18. 05:47
 9/25 Noren1989 ***** válasza:
100%
Az otthonodban azért van ez a megszokàs dolog...
máj. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha feketére fested a lépcsőt, attól nem lesz balesetveszélyes. Egyébként hivatalos szabályozás nincs rá, hogy otthon milyen lehet a lépcső, balesetveszélyesre is festheted.
máj. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!