Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha nagyobb az előszoba mérete,...

Ha nagyobb az előszoba mérete, mint a konyháé, áthelyeznétek az eloszobába a konyhát?

Figyelt kérdés
A konyha kis fülkeszerű, mi meg szeretünk főzőcskézni. Tetszik az új lakásunk, csak ez a konyha a problémánk. Szeretnénk ha nagyobb lenne. Viszont így meg eloszobabol egyből belépnénk a konyhába, ez furán hat.
2021. jan. 12. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ne eloszoba legyen hanem ebedlo. Nyissatok egy etelkiado ablakot a kozos falra vagy boltivet.
2021. jan. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Már egy csomó helyen a konyhába lépnek be, ha szép a konyha nem baj, csak legyen egy előszobabútor is az egyik falon.
2021. jan. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Huhh, nehéz kérdés. Egyrészt jó lenne a nagyobb konyha miatt, de nekem is egy kicsit fura, ha rögtön a konyhába lépsz be. Nincs egy ebédlőtök esetleg? Szóval nem lehet máshogy átvariálni a lakást? Mert ha van egy ebédlőtök például, ami nem olyan pici, akkor akár ott is ki lehet hozni egy konyhát. Mondjuk gondolom nincs ilyen opció, mert akkor biztos azon is elgondolkodtatok volna már. Mindenesetre nem tudom, nekem fura, ha rögtön ott a konyha, viszont a fülkeszerű konyhák szörnyűek. Ha nincs más opció, akkor talán megéri megcsinálni az előszobát konyhának. Legalább lesz egy nagyobb konyhátok.
2021. jan. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél fel ide egy alaprajz skiccet!
2021. jan. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A közlekedő fal nélkül: [link]
2021. jan. 12. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Az étkező természetes fényt csak a bejárati ajtón és a konyha ajtón-szoba ajtón keresztül kap?
2021. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Én a nappaliba tenném a konyhát reggeliző pulttal, és a konyhából olyan kamrát csinálnék ahol lenne egy kis pult indukciós főzőlappal, ha nagyon olyat főzöl aminek órákig jön a szaga. Az előszobában maradhatna az étkezőasztal pl estére amikor amúgy sincs ternészetes fény, vagy sok vendég jön. Egyébként reggelizni lehetne a világosban.
2021. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez panel, jól sejtem?

Az a baj, hogy ezekben az ebédlő/előszoba amellett, hogy nagyon sötét, zavaró a természetes fény hiánya, megrekednének a szagok kvázi a lakás közepén. Nehéz átszellőztetni, mert csak szobán keresztül menne, közvetlen ablak nincs.

Én egyébként nem szeretem ezt a lakáselosztást, szerintem hatalmas kihasználatlan tér az "előszoba", igazából csak keresztbe-kasul sétál rajta az ember, max leül enni. Engem ez zavar a tudat mellett, hogy növelhették volna ezzel a térrel legalább 1-1 métert a szobát és a konyhát.

A nappali viszont szép nagy ezekben a lakásokban. Egy barátomék ugyanilyenben laknak, ők ott alakítottak ki amerikai konyhát. A fürdő falán van a konyha. Ők kivezették a szagelszívót az erkély irányába, legipszkartonozták és dizájnos süllyesztett világítást tettek alá, mintha ezért lenne.

A konyhából mosókonyha-háztartási helyiség lett, de mivel a kisebb szobával kb. azonos méretű, akár egy rendes kis szoba is lehet belőle.

2021. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és megjegyzem, mi egy újabb tégla lakásban élünk, ahol nekünk egy légtér az előszoba, a konyha és a nappali. Szóval ha belépsz az ajtón, konkrétan full hd-ban látsz rá mindenre... Nehezen szoktam meg eleinte panel gyerekként, de mostmár imádom. :)

Csupán ez a gondolat ne tántorítson el, ha ti eltudjátok képzelni az étkező/előszoba helyén a konyhát.

8-as voltam.

2021. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!