Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fa kerítést milyen festékkel...

Fa kerítést milyen festékkel érdemes lefesteni?

Figyelt kérdés

Nem lazúrt szeretnék, hanem színes festéket! (zöldet)


Kültéri homlokzati mehet rá?

Kell alá alapozó?

Tetejére lakk muszáj? Mattan jobb lenne.


2021. jan. 13. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Vegyél rá valamilyen zománcfestéket, alapozni nem árt ha előtte még nem volt festve, mert a natúr fa sok festéket magába tud szívni. Lakkozni nem kell utána.

Falfesték meg nem véletlenül való falra, szóval ide nemigazán jó.

2021. jan. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Vizes vékonylazúrban van olyan festék ami színes (pl. Remmers) és annyira tömény a pigment benne hogy még a fa erezete is alig látszódik ha 2 rétegben átmész rajta.

Én mindenképpen ilyet használnék.

Gyakorlatilag bármilyen színt kikevernek.

Oldószeres zománccal meg az a baj, hogy az UV megeszi pár év alatt, a fa dilatációja miatt meg lepereg.

Egyébként a homlokzati festék nem "falfesték", sokkal töményebb az akril koncentráció benne mint egy mezei diszperzit festékben.

Ezáltal jóval tartósabb az időjárási körülményekkel szemben, és a dilatációt is jól bírja.

Fessél le egy darab fát és rakd ki a szabadba, tavaszig meglátod hogyan viselkedik rajta a homlokzati festék.

2021. jan. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is a színes lazúr bírja a legtovább és ha sok rétegben kened, nem látszik már az erezet. Vagy zománcfesték, de azt olyan 2 évente újra kell majd kenni.
2021. jan. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha rászánod a munkát és az anyagot, akkor egy gondos alapozás (2-3 réteg) két fedőréteg. A rétegek között visszacsiszolással. Ez a "nagykönyvi" eljárás. Az egyes festékgyártók ettől eltérhetnek, de a csak fedőfesték kevésbé tartós. Nekem a 10 éves kerítésem csak fedő festékből kapott két réteget és most kell eldönteni, hogy cserélem, vagy felcsiszolom, tapaszolom és újra fejtem-e
2021. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!