Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van egy pincém, ahol állandó...

Van egy pincém, ahol állandó levegőztető nyílás van (tehát nagyon hideg, télen-nyáron kb 10-15 C fok). Felette beton födém, felette a hálószobám. Van értelme leszigetelni a pince mennyezetét? Ha igen, mivel kellene?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy hőveszteség lefele is van.

Ha ez így van, akkor a hálószobám valószínűleg így a pince felé is veszít hőt.


Mivel a pince 100%, hogy hidegebb, mint a hálószobám, ezért a pince felől szigetelve, szerintem nem penészedhet.


Mivel lenne praktikus szigetelni? Savanyúságokat tartok ott, szóval nem kell, hogy gyönyörű szép legyen.



2021. jan. 15. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Persze hogy érdemes. Alulról hűlő födém rétegrendet kell alkalmazni.
2021. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14%

Én anno a suliban még úgy tanultam, hogy a hő felfelé száll.

Ennek értelmében én nem állnék neki a pincefödémet szigetelni (amit ráadásul nem is a pincén belül kell feltenni, hanem a szoba felől) hanem télen megoldanám a szobában egy vastag puha szőnyeggel, amit nyáron felszednék és problem solved.

2021. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Jól gondolod, a pára a helyiség levegőjénél hidegebb felületen tud lecsapódni, a melegebb felületen nem, ergo penész nem fordulhat elő.

Nálunk is ez volt, borzalmasan hideg volt a padló. A szőnyeg csak 1 fokot jelentett.

Nagy összeget nem akartam rákölteni, ezért a szuterén mennyezetére polisztirol (hungarocell) lapokat ragasztottam, és ennyi. El sincs dolgozva, csak amikor már nagyon sárga volt meg muslicaszaros, akkor le lett meszelve a fal meszelésekor. Ezen a részen se fűtés, se semmi tűzveszélyes tevékenység nem folyik, mert akkor azért más megoldást választottam volna. Kb. 20 éve így van, semmi hátrányát nem tapasztaltam. Illetve, egyet igen, amikor hosszú dolgokat pakolok, akkor nagyon kell vigyázni, mert könnyen sérül a plafon...

2021. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azok, akik a #3. választ lepontozták nem értenek a szigeteléshez, hiszen SAJÁT 20 ÉVES KEDVEZŐ tapasztalatát írta le a válaszoló. Miért kell ezt a tapasztalatot felülbírálni egy ostoba lepontozással?

Az igaz, hogy a meleg felfelé, a hideg lefelé száll, de a pince fűtetlen, tehát a mennyezet mindenképp átveszi tőle a hideget és leadja a szobában. Fordítva is igaz: a szoba melegét átveszi a padló és leadja a meleget a pince levegőjének. Ugyanis fennáll a két hőmérsékletkülönbség kiegyenlítődése. Bővebben a hőkiegyenlítésről: alapiskolai fizika tantárgy)..

2021. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!