Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertitóba kell valamilyen...

A kertitóba kell valamilyen szűrés és levegőztető? Vagy megoldja a természet?

Figyelt kérdés
Szeretnék csinálni egyet itthonra :) Egy ilyesmi nagyságúra gondolok :) [link]
2013. aug. 24. 14:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Elvileg 10 nmnél nagyobb vízfelület esetén van esély, hogy beáll a tó, amennyiben:

-legalább 120 cm mély

-1/3 része mocsári mélységű

-a lehető legtöbb növényt ületeted bele.

Mindenképpen lépcsőzetesre csináld a tó peremét, ide tudod ültetni a különböző vízmélységet igénylő növényeket, ültetőkosarakba (ezekből majd kinőnek a gyökerek és frankón szűrik a vizet), ráadásul, sem ember,s em állat nem tud belefulladni a vízbe, hiszen kijut belőle.

Javaslom majd nyáron (idén már nem nagyon kell) az árnyékoló növények beszerzését( tavirózsa, békalencse, stb)

2013. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nekem 4x8 méteres van 1.20ról 1.70-re mélyül.Ha nagy meleg van elindítom a csobogót szűrő nincs.Ha kezd nagyon algásodni belevágom a slagot és kútról nyomatom bele a vizet fél napig a felesleg meg kifolyik
2013. aug. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
1-es vagyok- Nekem kicsim van 2.70x3 méteres, vettem bele egy szűrő+szökőkutat 10 ezerért, a legnagyobb hőségben kristálytuszta volt a víz. Most már nem használom.
2013. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 dirtboy ***** válasza:
sok mindentől függ hogy mennyire tiszta a víz,szűrők nélkül is elérhető a tiszta víz,nekem sincs szűrőm.
2013. aug. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen tudom az elkészítését olvasgattam, a különböző mélységi szakaszokkal együtt :) szeretném minél olcsóbban kihozni szűrő nélkül :) tudnátok feltölteni képet a tiétekről? Ha itt nem, akkor privátban is jó :) Köszönöm!
2013. aug. 24. 22:22
 6/21 anonim ***** válasza:

1-3 vagyok:

[link]

2013. aug. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Na ez azért már tényleg igencsak szép! :) Neked halak vannak benne? Csak, mert én szeretnék bele Koikat esetleg teknősöket :)
2013. aug. 24. 23:39
 8/21 A kérdező kommentje:
júúj most vettem észre benne a 2 teknőst de aranyosak :DD azt én is szeretnék bele :)
2013. aug. 24. 23:41
 9/21 anonim ***** válasza:
Köszi szépen. Kici tó, de szép kisz tó.:))) Májusban lettem kész vele. Snecik vannak benne (már vannak kis halivadékok is:), ők nem jönnek fel az első szintre, mélyebben ficánkolnak. A két békeharcos teki (nekik épült a tó) nem bántja őket (de ez ritka hozzáállás).:)
2013. aug. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

itt van a története, elkészítése, algás kudarc, és boldog végkifejlet,ha érdekel:

[link]

2013. aug. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!