Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nobo/Adax panel vs konvektor/h...

Nobo/Adax panel vs konvektor/hősugárzó? Ki mit ajánl?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Meghibásodott az olaj konvektorom, amit 18 m2-es közlekedőben használtam. Mivel csak árammal tudom fűteni, gondolkodom új fűtőtest beszerzésén. Teljesen eltérő véleményeket olvastam eddig a Nobo/Adax panel vs konvektor/hősugárzó összehasonlításánál.


A helységet körbeveszi több fűtött szoba, de az alsó szint egy garázs ahol nincs szigetelés. Belmagasság 3 m. Elérni kívánt átlag hőmérséklet 15 fok. 2 macska él a térben, szóval nem árt ha biztonságos melléjük is feltenni.

Az előző 20 éves olaj konvi (2000 W) mindösszesen 10 e Ft-al emelte meg a havi áramszámlámat nov-dec körül (legyen 20 e januárra), szóval ha ez a korszerűtlen ősrégi picike cucc fel tud fűteni egy 18 m2 légteret (oké, hogy csak 15 fokra), akkor a modern verzióktól kicsit magasabbak az elvárásaim, de nem tudom érdemes-e 70-80 e Ft-ért modern panelt venni, vagy ugyanazt kitermeli a hagyományos konvi ami már kapható 20-30 e Ft-ért?


Tényleg annyival kedvezőbb a fogyasztása és annyival jobb melegérzetet ad a panel, hogy megéri a triplájáért megvenni? Visszahozza a befektetett összeget?

Hamarosan felújításon esik át a közlekedő, valahol szempont az esztétikum és a programozhatóság, falra szerelhetőség is, de nem győzött meg annyira akkor sem, hogy 80e Ft-ot adjak ki érte.


Köszi,



#hősugárzó #Adax panel #Olaj konvektor
2021. jan. 16. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
1kW az mindenhol 1kW (áram esetében)
2021. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, eddig ha szakembert kérdeztem mki azt mondta h a technológia ugyanaz, nem tud többet semmivel a panel.


De akiknek már van beépítve panel, azt mondják, hogy nem bánták meg, mert sokkal jobb.

Ezért gondoltam, hogy inkább nyomozok még egy kicsit, hátha van olyan szempont amit nem vettem figyelembe.

Azt szeretném tudni, hogy miben tud többet a panel?


A hőérzetet említik elsőként, de ez függhet attól is, hogy a padlón van elhelyezve, vagy falra szerelt és testmagasságban ér a meleg.


Amúgy a jelenlegi talán egy olaj radiátor, nem konvi. Bocsi, elírtam.

Ebből most enyhén csepeg az olaj, szóval le kell cserélnem.


Tegnap még találtam itthon egy ventis hősugárzót, ami 3 perc használat után villámlott egyet és többet nem kapcsolt be...

A köv fűtőtestnél nem lenne gond ha tartós.. xD


Szóval ha megéri, akkor szivesen kifizetem a modernebbért a több pénzt, csak tartok tőle, hogy semmivel nem tud többet.

2021. jan. 17. 09:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt Nobo panelem, de nagyon nem voltam elégedett vele, 16 m2 szobában, ahol a panel volt teljesítette a beállított 20fokot, de a szoba végében már csak 16 fokot mért a szoba hőmérő és fáztunk is:(((


Lecseréltük erre az új AeroFlow hőtárolós radiátorra, igaz drágább volt, de ez teljesen más,mint egy fűtőpanel. Sogározza a hőt és a teljes szobában beállított 20 fok a padló magasságban és ember magasságban pedig 22,5 fok van...hietetlenül jó meleg van az egész szobában. Ja és kb, 30% kevesebb a fogyasztás. Ezt valóban tanácsolom neked!

2021. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, több verziót is kipróbáltam.


Végül nem azt vettem, mert nem győzött meg eleinte sem.


Szerencsére csak kiegészítő jelleggel van szükség fűtésre, szóval egy hősugárzót vettem, ami hozza amit kell, de többet fogyaszt mint az előző.

2021. febr. 27. 23:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, szívesen :)


Igaz, mi fő fűtésként használjuk a hőtárolós radiátort és nem kiegészítő fűtésként.

2021. febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!