Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beltéri régi fa ajtót hogy...

Beltéri régi fa ajtót hogy érdemes felújítani?

Figyelt kérdés

Tokot nem szeretnék cserélni, ráadásul jó sok ajtónk is van, ezért felújítani szeretném, szépen sorjában. Arra gondoltam, lecsiszolom, aztán valamit rákenek, na de mit? Fehér beltéri festék? Vékony lazúr? Lakk?


Mitől lesz szép és nem ragadós?



2021. jan. 20. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy most mivel van felületkezelve.
2021. jan. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lakkozva van, de azt ugye lecsiszolnám.
2021. jan. 20. 23:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak kimondottan belső nyílászárókra való favédőszerek.

Elsősorban víz bázisú vékonylazúrok, millió színben és színmélységben. Nyilván nem a barkácsáruházas kategóriára gondolok.

Viszont ehhez teljesen el kell távolítani korábbi bevonatot, hogy a vizes lazúr bejusson a fa szerkezetébe felhordás közben.


Vagy egyszerűbb megoldás valamilyen vizes beltéri akril festék. Arra viszont készülj hogy 3-4 réteg is kell belőle, mert elég kevés a pigment benne, de a végeredmény kárpótol. Mini szivacs hengerrel is fel lehet hordani.

Annyi előnye van hogy beltéren is lehet használni mivel nem oldószeres, 1 óra után mehet a következő réteg, és 24 óra után 80-90%-osan kiszárad.

Nálam ilyennel van festve minden belső ajtó: [link]


Árban és minőségben szerintem ez a legjobb (sok mást is próbáltam már).

2021. jan. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lakkot nem tudod teljesen lecsiszolni, így leginkább valamilyen festékkel lehetne lehet festeni, esetleg színezett lakkal.
2021. jan. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2021. jan. 22. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!