Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A lakásfelújítási támogatásban...

A lakásfelújítási támogatásban ha a vállalkozó állít ki anyagról számlát azt a számlaösszesítőn hogy kell feltüntetni?

Figyelt kérdés
A MÁK által publikált vállalkozó szerződés szerint vállalkozói díjnak számít. Szóval akkor mindenképp váll. díjként kell feltüntetni és nem anyagköltségként? Esetleg két külön sorban kell feltüntetni az összesítőn (anyag és vállalkozói díj)?

2021. jan. 25. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem tud semmi jelenleg, csak odaböfögték ezt a törvényt mindenféle magyarázat nélkül. A logikus az lenne ha a vállalkozó kiállít anyagszámlát is, de az sokszor nem lehetséges, mivel nincs tevékenységi körében az ép.anyag kereskedelem.

Én is már elkezdtem az első ilyen támogatott munkámat de se én, se a megrendelőm nem tudja hogyan adjam a számlát. Sőt a megrendelő felhívta az államkincstárt ahol ők sem tudták megmondani.

2021. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem az a legtisztább,ha az anyagot te veszed meg áfás számlára,amin rajta van a neved,címed,a vállalkozó csak a munkadíjról ad számlát.Akkor nincs kavarodás,hogy a vállalkozó ennyiért hozott anyagot,annyiért meg dolgozott...én legalábbis így fogom csinálni.

Meg megsúgom,a vállalkozók általába az anyagbeszerzésen is nyerészkednek,ha magadnak veszed meg,szerintem olcsóbb.Gondolj bele,ő fog utánamászkálni,odavinni,ingyen nincs semmi....de te tudod.

2021. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!