Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Purhabbal vagy sziloplaszttal...

Purhabbal vagy sziloplaszttal lehet jobban szigetelni a réseket szagok ellen?

Figyelt kérdés

A szobába (panel lakás) egy beépített szekrényen keresztül egy száraz felszálló vezeték csatlakozik, amelyhez a társasház közös folyosójáról lehet hozzáférni (a tűzoltóknak tűz esetén).

A gond az, hogy a rengeteg rés található a beépített szekrényben, és ezeken át a kinti folyosóról folyamatosan áramlanak be a szagok. Ez a közös folyosó nem szellőzik, nincs ablak, ezért is van olyan büdös. Sajnos nehéz beazonosítani azt is, hogy pontosan mely réseken keresztül áramlanak be a szagok.

Vajon ezeket a réseket melyik anyaggal lehet hatékonyabban leszigetelni a szagok ellen, a purhabbal vagy a sziloplaszttal, esetleg mással?



2021. febr. 13. 16:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hol akarod kifújni a réseket? Fát kell elképzelni? Szerintem habbal kellene, aztán valamivel lekenni.. vakolóhabarcs, vagy valamilyen ragasztó.
2021. febr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A beépített szekrényen belül, ami a szobából nyílik. Kívülről, a folyosóról próbáltuk már, a leplombázott szekrényajtót kinyitottuk, de ott nem igazán lehetett mit tömíteni.

Igen, fából van az egész szekrény.

2021. febr. 13. 17:19
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Az a baj a púrhab teljesen légmentesen biztos nem fog tömíteni sajnos, de azért mégiscsak azzal próbálkoznék.
2021. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A purhab alkalmazás után megdagad, tehát jól kitölt minden szabad teret, de nehogy sokat adagolj, mert (mivelhogy dagad), deformálhatja a bútor falát!!!

Én valamikor ablakráma és fal közé fújtam, de nagy szerencsémre időben észrevettem, hogy nem tudom becsukni az ablakszárnyat, így gyorsan kerítettem (lefűrészeltem a kellő hosszra) egy karót és kitámasztottam, így minden jól sikerült.

2021. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ragasztóhabok is, azok csak minimálisan dagadnak, vagy nem dagadnak. Sőt, már lehet kapni vízzáró habot is állítólag.. szóval ha találsz a neten rendelj olyat.. az biztos nem engedi át a levegőt sem.
2021. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5 Ezek a rések kb. 3-5 mm-esek, ezekre is jó ez a vízzáró hab, amit írtál?


Köszi mindenkinek a választ, ha valakinek van még tapasztalata megírhatja! :)

2021. febr. 14. 20:40
 7/14 mindentudó99 ***** válasza:
Inkább habbal csináld.
2021. febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne hogy nem a szekrény hátulja rohad? Lehet hogy a te szekrényedtől büdös a folyosó.

kivel nyitottátok ki a le plombázott szekrényt?

Akárhogy is a be épített szekrény mögött beton/tégla falnak kell lennie és ha már akkora rések vannak (3-5mm) ott komoly bajok vannak.

2021. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8 Nem valószínű, hogy a szekrény hátulja rohad.Ha erős cigiszag van a folyosón, akkor azt érzem én is a szobában, meg azt is ha büdöset főz a szomszéd.

A szekrény mögött nincs tégla/beton fal, konkrétan a kinti folyosóról nyílik be a lakásba ez a száraz felszálló vezeték (ami egy dobozban van), és e köré építették a szekrényt. És emellett még a szekrény bal sarkában fut egy függőlegesen egy másik úgymond kisebb doboz (ami valószínűleg az alattunk ill. felettünk lévő lakásokba is továbbmegy), ennek a fala körül vannak a 3-5 mm rések, amiket írtam.

De ahhoz, hogy el tudd képzelni az egészet látnod kéne, így hiába írom le.

A plomba felnyitását megbeszéltem azzal a személlyel, akinek a neve meg van adva a kinti szekrény ajtaján, aki felül szokta vizsgálni bizonyos időszakonként. Majd leplombázza újra. Amúgy ő is mondta, hogy nagyon rosszul alakították ki anno ezt az egészet...

2021. febr. 15. 22:58
 10/14 anonim ***** válasza:

jézusmária, akkor gyakorlatilag a lépcsőház és a szomszédos lakások is egy légtér.

Én elgondolkoznék egy gipszkarton előtétfalon, ami ezt az egész förmedvényt leválasztja.

Meg amúgy egy 3mm rést szerintem nem tudsz hatékonyan kinyomni habbal. A hab akkor jó ha a kinyomócső befér a résbe.

2021. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!