Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Talajvíz ellen betonozás?

Talajvíz ellen betonozás?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, ami szinte teljesen alápincézett. Van kb. 20 cm-es szinteltolás a pincében. Most, hogy ilyen esőzés van, a mélyebb részen kb. 15 cm-es víz áll. Nagyobb esőzés esetén is voltak már vízfoltok, de most csónakázni lehetne. Persze erről az eladó semmit sem mondott tavaly.

A kérdésem az lenne, hogy ha a mélyebb részt teljesen feltöltenénk betonnal és vízszintbe hoznánk a magasabb résszel az megoldás lenne-e? Csinált már ilyet valaki?

Ha igen kell az új réteg alá valamilyen vízzáró réteget rakni?



2021. febr. 13. 17:33
1 2 3
 1/26 mindentudó99 ***** válasza:
67%
Semmit se ér. A vìz a betonon is átjön. Ha teszel szigetelést akkor meg benyomja máskor. Áss egy nagy gödröt amibe beteszel egy bùvárszivattyút ami kinyomja autómatikusan a vizet ha a gödör megtelik. Nem lehet ezzel mit kezdeni mást szerintem
2021. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Fsms ***** válasza:
100%
El se kezd. Tök felesleges. Körbe kell ásni a hazát kívülről szigetelni talajvíz ellen. Nem lesz olcsó , de megoldható.
2021. febr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Van egy gödör benne, de szivattyúzni sem akarunk állandóan, mert az még rosszabb szerintem. Utana már olyan lenne,mint egy kút.

Ha oldalról vízszigetelek az, hogy véd az alulról jövő talajvíz ellen?

2021. febr. 13. 18:17
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Körbe kell vízszigetelni. Eladóval szemben pedig bíróságra mehetsz, eltitkolt hiba miatt. Készíts hozzá fotókat.
2021. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Látni kellene és a helyszínen hallani tőled a problémát. Én úgy veszem ki a kérdésedből, hogy a pince talaján át szivárog a víz. Ha így van, akkor szigeteld le a talajt, a falak mellett hajtsd fel a szigetelőpapírt gondosan ügyelve, hogy a sarkoknál ne legyen rés és húzz rá 5-10 cm betont.

A betonfalon át nem jöhet be a víz?

Az eladó építette? Kérdezd meg, hogyan szigetelte az épületet.

Mivel nem szólt a vízről, akkor rejtett hibával adta el, amit nem közölt veled, tehát visszajár (visszaadhatná) a vételár egy részét (amibe a szigetelés került). Ha nem hajlandó, mehetsz bíróságra, de ezt már nem ajánlom.

2021. febr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam már, hogy keresek egy ügyvédet, csak azt nem tudom, hogy ezzel mit nyerhetünk. Fizettetnek vele több millió forintot? Mert egy vízszigetelés nem olcsó mulatság. Rádadásul még statikust is hívtunk a vásárlás előtt.
2021. febr. 13. 18:30
 7/26 A kérdező kommentje:
Szerintem a pince talajon jön át, mivel eleinte csak 1-2 tócsa áll a pince közepén és ilyenkor még nincs nyoma, hogy a falon szivárogna át.
2021. febr. 13. 18:33
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Alighanem annyit ítél meg a bíróság, amennyibe a munkák belejöttek pénzben + munkaerő. Ha lenen más megoldás, inkább azt válaszd.
2021. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%
Van vízzáró anyag ha az alsó betonozást és a falat átkened vele, működhet. Hasoló helyzetben mi fémbetonet adalékolt betont használtunk. Keress vakoló anyagba adalékot, pince, ciszternához vízzáró bevonóanyagot.
2021. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Fsms ***** válasza:
100%

Igen az aljzatot is szigetelik.

Bíróság nem lesz egyszerű. A lenti szomszéd sem szigetelt talajvíz ellen. 10 évig nem is volt gond, akkor jött egy május néhány éve amikor szinte egy hónapon keresztül esett az eső , és feltelt a pincéje és jött az ásás.

Kerdes, hogy mennyire tudod azt bizonyítani, hogy ez megtörtént sokszor a múltban is. Arra készülj, hogy az előző tulaj mindent tagadni fog.

Nem akarlak lebeszélni, viszont nem lesz egyszerű , ha neki állsz.

2021. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!