Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szoba utólagos betonozása...

Rikárdó09 kérdése:

Szoba utólagos betonozása mennyi idő?

Figyelt kérdés

Szobát szeretnénk utólag betonozni.


6 cm vastagon, annyit tudok hogy 6 hétig kell hagyni száradni utána burkolhato. Laminált padlót szeretnék majd rá.


Kérdésem az lenne, hogy mennyi idő után lehet rajta járni esetleg a szobán aludni?



2021. febr. 9. 01:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Járni már másnap lehet rajta, 24 óra alatt megszilárdul annyira hogy terhelhető legyen.

Aludni mondjuk más kérdés, a kötés miatt elég párás lesz a levegő a helységben.

2021. febr. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

8 centi alatt igenjól kevert, picivel erősebb beton kell. Nem ártana valamilyen vasháló sem a hat centibe. A laminált badló erre úgy tehető le, hogy résmentesen fóliát kell elteríteni+a gyári zajcsökkentő habfólia.

Tél van, nem tudom megoldható e az állandó légáramlás a száradás miatt..nagyjából 24 óra kell a rálépéshez, de azt is óvatosan..6 centi az 6 centi..pláne vas nélkül


(mi lesz alatta? Salak, homok, sóder, döngölt föld, egyéb?)

2021. febr. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor mi betonoztuk a szobát 15 centi vastag rétegben csinaltuk mi kiszedtük az összes sódert a beton alapig.

De én csak nyáron csinálnám sokkal gyorsabban köt a beton.

2021. febr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sóder lesz alatta, vas háló bele és arra a beton, olvastam hogy minimum 5 cm vastag legyen de sok helyen 6cm vastagságot ajánlottak a betonnak.
2021. febr. 9. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!