Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel fürdőszobából ki lehet...

Panel fürdőszobából ki lehet vágni egy 30cm-es vízszintes csíkot?

Figyelt kérdés
Maga a fürdőszoba elvileg külön készült el és külön lett beemelve a lakásba. Teherhordó szerepe nincs. Teteje fölött légrés van és mögötte is légrés van ahol a 30cm vastag vízszintes sávot szeretném teljes szélességben kivágni. Szerintetek ez ok lehet? Vagy nem javasolnátok?
2021. febr. 15. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, a szomszédok biztos örülni fognak. Csak úgy érdeklődésképpen kérdezném, miért akarod szétbarmolni a fürdőszobádat?
2021. febr. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még mindig halkabb mint az ütvefúró amit minden héten hallgatok. Akarok egy beugrót ahova tudok pakolni.
2021. febr. 16. 08:20
 3/6 A kérdező kommentje:

Azóta rákerestem youtube-on, hogy beton vágás. Hát amit ott láttam ahhoz képest a 6 centis fürdőszoba fal vágás semmi.


Egyébként miért kell rögtön azt gondolni hogy szétbarmolom. Szerinted csak úgy random szét akarom darabolni a fürdőszobát, mert unatkozok? Miért nem lehet úgy megkérdezni, hogy miért akarod kivágni a falat? Rögtön szétbarmolás...

Átkéne nevezni ezt az oldalt "gyakori kérdések, mint ha anyukád kérdezné"-re. Hátha úgy értelmesebben válaszolna néhány ember. Mert jelenleg kb olyanok a válaszolok minősége mint ha "gyakori kérdések, mint ha egy utolsó hajléktalan kérdezné aki minden nap az ajtód elé szrik" lenne a neve.

2021. febr. 16. 08:40
 4/6 anonim ***** válasza:

A fal a lakóközösség tulajdona, szóval ha meglátják/hallják a gyémántvágót lehetnek majd kérdések.


Voltak ebből csúnya esetek...

2021. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit értesz ez alatt, de vésni lehet bele simán. 4cm a fal szélessége.
2021. febr. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy van a rétegrend felülről nézve, hogy


szomszéd fürdő

6cm vasbeton

pár cm légrés

15cm vasbeton

pár cm légérs

6cm vasbeton (ezt akarok kivágni) teljes szélességben 30cm magas sávban

én fürdőm


Kérdés, hogy mennyire gyengülne a szerkezet. Ha leburkolják az egész falat a bevágással együtt mozoghat-e annyira, hogy később megreped a csempe vagy a fuga.


Ha erre rákeresel akkor első képtalálat lesz. Ilyet szeretnék: Brownstoner Brownstone Boys: Keep It Glassy

2021. febr. 17. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!