Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudom a sok fali...

Hogyan tudom a sok fali kábelt letesztelni, hogy mi mi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég vettük át a lakást, van a belső udvarnál egy régi kinti lámpatest amit már nem használtak és azt hiszem megtaláltam a régi kapcsolójának a helyét a fal másik oldalán, egy polc mögött az előszobában. Egy eldugott "konnektor üreget" ami csak egy műanyag tokkal volt lefedve.


Mikor kinyitottam 8 különböző színű kábel lógott benne, mind leragasztózva szalaggal.


A kérdésem, hogy hogyan tudom letesztelni ezeket a kábeleket, hogy mi mit csinál? Feltételezem, hogy egy része az előszobában lévő világításra is jó (azt már így is három kapcsolóval lehet kapcsolgatni).


Ami tökéletes lenne, ha a kinti világítás mellett tudnék áramot is kivezetni, mert annál a falnál semmi konnektor nincs és szükség lenne ott több dolognak is áramra (és amúgy is könyvespolc mögött van, csúnyaság, lógó kábelek nem probléma)


Ötletek?

Van Multiméterem, általános felszerelés és annyira értek a bekötéshez, hogy ha tudom mi milyen kábel, akkor be tudom kötni. De fogalmam sincs hogyan ismerjek fel csak kilógó kábeleket.



2021. febr. 16. 11:22
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok kommentet, sok új inspirációt adott. Kicsit átnéztem, és azt hiszem rájöttem, hogy a 8 kábelből mi mi lehet (nem kötődoboz), mert szerintem régen több lámpát is lehetett ott kapcsolgatni (előszobában van, onnan sok villanyt lehet kapcsolni, köztük a kinti terasz fényt is, ami szerintem eredetileg ez volt). Színesek a vezetékek, külön vannak és majd kiszedem a körülötte lévő kapcsolókat, megnézni, hogy minek milyen színe van.

Pénteken jön unokaöcsém aki most elektrotechnikusnak tanul és akkor megvárom őt, hogy együtt teszteljük le.


(mint kiderült az a fal beázott és új réteget nyomtak rá, de nem kellett régi tulajnak ott már kapcsoló, ezért megoldották hogy 1 lyukba minden kábel és műanyag cuccal lefedve)

2021. febr. 17. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!