Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Földelő szonda leverésének az...

Földelő szonda leverésének az ára?

Figyelt kérdés

Eladtam egy ősrégi, örökölt ingatlant annak, aki eddig a bérlő volt. Most át akartuk íratni az eonos szerződést, és kiderült, hogy a villanyóra földeletlen.

(Az is kiderült, hogy a bérlőnek egy ellenőrzés alkalmával ezt már jelezték, aki nekem nem szólt, de ez most már mindegy.)

Regisztrált szerelő csinálhatja meg, 80 ezer az eddigi ajánlat, az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy ez pofátlanul sok, keressek másik szerelőt.

Már nem nagyon akarnék költeni a házra, viszont megfenyegettek, hogy hamar-hamar, mert kikötik az órát.


Az óra földelésének a jogosságát nem vitatom, az ára érdekelne. Mennyi kb. reálisan? Gyorsan kell döntenem, a lakó nem maradhat áram nélkül.



2021. febr. 19. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Egy földelésért nem sok a 80 ezer. A villanyszerelés ilyen, egy társasház villámvédelme anyagárban kijön 1-2 százezer forintból de a villanyszerelő 5 milliós számlát fog benyújtani, a szakértelmet és a felelősséget fizeted meg a földelési munkáknál.
2021. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

De az ügyfélszolgálat nem tudja, mit kell konkrétan szerelni... Ha földelés nincs, akkor lehet, hogy csatlakozási lehetősége sincs, lehet, hogy fel kéne rakni egy elosztótáblát, satöbbi.

A kérdést ne ide írd, hanem a facebook csoportba, a

Villanyszerelő szakmai SEGÍTŐ közösség

-be, mindjárt lesz négy jelentkező, és válogathatsz.

2021. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2, ez jogos, az ügyfélszolgálaton is ezt mondták, hogy ők nem tudják, hogy mit kell csinálni. Megyek a facebook-ra, köszönöm
2021. febr. 19. 12:34
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem 30 ezer volt 12 éve. Nem tudom ez segìt e.
2021. febr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen :-)
2021. febr. 19. 12:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Googli első találat / szonda telepítése / 45ezer Ft

A helyedben keresgélnék tovább, mert lerabolnak.


[link]

2021. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6, a helyedben megtanulnék leírt dolgokat értelmezni, mert nem 45ezer Ft van írva, hanem az, hogy: Ft-tól...
2021. febr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%
Lehet, hogy nálad ez a gyorsaság, hogy tegnap dél óta még nem látok ilyen kérdést a facebookon, remélem, újraélesztés közelébe nem kerülsz. :D
2021. febr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Valóban nem, mert nyilvános csoportokba nem írkálok nyilvánosan*, max. privát üzenetben. De azért köszi :-P

*Lám, milyen jól tettem. Most megtudtad volna te is, kedves anonim, hogy valójában ki vagyok :-P

2021. febr. 20. 08:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Valóban. :D És akkor két hét múlva elmehettem volna, és kihúzhattam volan éjszaka a kertedből egy vadi új földelést. :D

Másokat, kik segítséget kérnek, szemlátomást nem zavar, hogy azok, akik olvassák, ugyanúgy megtudják a nevét, mint ő azokét, akik válaszolnak neki. :)

De ennyi elemzés elég. :)

2021. febr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!