Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne nagy vonalakb...

Mennyibe kerülne nagy vonalakban kialakitani egy fűtés rendszert? Gáz nincs az utcában,úgyhogy csak fatüzelésű kazán lenne radiátorokkal egy két szintes házban. Szintenként kb 50m2.

Figyelt kérdés
2021. febr. 26. 20:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

ököl szabály szerint 65x(2x50)x2,8=18,2 KW. A 24KW-os vegyes pont jó lehet, átlag magyar régi építésű házra mersze, kevés szigeteléssel.


A sajátom majdnem ekkora annak 4KW-t is elegendő

2021. febr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem ugyanekkora házra az 1000 liter jô de kevés . Ezért írtam 1500-at.
2021. febr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Puffernél nem így méretezünk. Nagyobb kazánban kell gondolkodni mert:

- nagyobb a tűztér, jelentős mennyiségű munkát spórolsz ha nem csak 30 centis gyújtós fér be.

- puffer tartályos üzemben szintén időt spórolsz, ha van elég teljesítmény a kazánban, rövidebb idő alatt felfűti.


Továbbra is kitartok amellett, hogy a fatüzelés kényelmetlen. Sosem tudhatod mikor csípődik be a derekad, mikor nem érsz haza időben. Állandóan ott kell lenned és csinálnod, akkor is ha nem akarod. Kényszerpálya ősztől tavaszig.

A fát 2 évig tárolnod, szárítanod kell, be kell hordani, a hamut kihordani, a tüzépes fa nem olcsó, a lopott meg gusztustalan.

2021. febr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#10 igaz egy agyonszigetelt háznak valóban a töredéke is elég, viszont én a nagy átlagból indultam ki nem pedig újépítésből.
2021. febr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#1 ugyan baromi kényelmes a klíma, imádtam is mikor olyan lakásban laktam, ám nem mindenhova alkalmas. Egy modern, jól szigetelt házban az egyik legjobb választás, ám a saját példámból kiindulva, egy 110 éves 120+40 négyzetméteres parasztház, irreálisan magas lenne az üzemeltetés költsége.
2021. febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálam kb 1,5-1,7 millára jött mi a matek 24kw-os kazán a 1000l-es puffer két szivattyú a vezérlő 6db radiátor 2db törölköző szárító, pusz csövek egyéb sallangok meg a munkadíj. Ez egy 107nm hasznos fűtött alapterületű ház. Ezek mellé későbbiekben én is akarok hűtő-fűtő klímát, de csak klímára nem bíznám a téli fűtést.
2021. nov. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!