Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A vízteres kandallóval kapcsol...

A vízteres kandallóval kapcsolatban (központi fűtés és vízmelegítés) mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kíváncsi vagyok azoknak a tapasztalataira, akik vízteres kandallóval fűtenek, és melegítenek vizet: milyen hamar melegednek fel a radiátorok, milyen gyakran tesznek a tűzre, valamint éjjel, ill. hajnalban is tenni kell rá, hogy reggel is tűrhető meleg legyen? Több fát/brikettet használ el, mint pl. egy kazán? Pro és kontra is érdekelne! Köszönöm!

2017. szept. 25. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi nem szerettük, mert igazából csak német brikettel funkcionált elfogadhatóan, de az nekünk drága és ahol lakunk nem is lehet mindig hozzájutni. Az olcsóbb szenet meg felejtsd el, szart sem ér.

Fával csak addig meleg, míg pakolod, ha éjszaka akarsz meleget, akkor éjszaka. Lecseréltük cirkóra, ezért nem tudok neked a vegyes tüzelésű kazánról véleményt mondani, de biztos lesz olyan, aki tud.

2017. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amióra behozták a lapradiátorokat mindegy milyen a vizes kadaó ,kazán csak addig melegít mígbrakod és ég. Mivel nincs benne sek víz. A régi öntöttvas radiátorok tovább birták. Erre találták ki a puffertartályt.
2017. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs bajunk vele. Begyújtás után 5 perccel már pattog a radiátor, 10 perc múlva már érezhetően emelkedik a hőmérséklet a légtérben.

Hogy milyen gyakran kell tenni a tűzre, az sokmindentől függ, milyen hideg van kinn, milyen szigetelés van a házon, mivel és mennyivel tüzelsz, mekkora tüzet raktál, meg ilyenek. De úgy kb. egy-két óránként, ha épp arra sétál valaki, akkor dob rá 1-2 hasábot.

Éjjel nem kell rakni rá. Este fél11-11 körül szoktunk tenni rá utoljára lefekvés előtt, három vastag rönköt gúlában, és kevés levegőt engedve neki ez kb. hajnali 3-5-ig elizzik, folyamatos meleget adva (bár így nem túl jó a hatásfoka az égésnek, de sokáig ad moderált hőmennyiséget). Reggel 7-kor még mindig kb. 18-19 fok közötti hőmérséklet van a házban, és annyi parázs, hogy könnyen meggyullad rajta a gyújtós.

Fogyasztását nem tudom, mert előző házunkban nem volt kandallónk, a mostaniban meg kazánunk, így nem tudok nyilatkozni arról, hogy kazánhoz képest mennyit eszik. De kábé ugyanannyit fogyaszthat, vagy legalábbis nem jelentősen többet vagy kevesebbet. Kandallónak talán kicsivel rosszabb a hatásfoka, mint a kazánnak, viszont kandalló a laktérben szokott lenni, tehát a közvetlen (primer) hője is hasznosítva van (kazánnál nincs, a pincét fűti, le is szokták szigetelni).


Fentebbiek persze a nagyobb hidegekben, tartósan 0 fok körüli-alatti kinti hőmérséklet mellett értendőek. Ilyen őszi időben estefelé szoktunk egyszer begyújtani, kevés fával, csak épp átmelegíteni a vizet és a radiátorokat, az már elég ahhoz, hogy 18-21 fok közötti hőmérséklet legyen állandóan a házban.

2017. szept. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sohasem voltam eldőlve a vízteres kandallóktól. Nekem az fából vaskarika. Két fűtési mód hátrányait egyesíti magában. Amúgy Süttürüttü okfejtése hibátlan.
2017. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát erre a kérdésre nehéz válaszolni, annyi mindentől függ. Milyen meleget akarsz egyáltalán a házba?

Mi nem teszünk rá éjjel, a ház nem hűl ki, csak akkor használjuk ha otthon vagyunk, fent vagyunk stb. De van kazán is bekapcsol a termosz ha hideg lenne.

Annyi a lényeges tapasztalatom, hogy gázzal sztem melegebb lesz a radiátor vize. Arra jó, hogy kevesebb legyen a gázszámla. De csak ezzel nem fűtenék.

2017. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó a vízteres kandalló, persze függ, attól hogy milyen típus. A mienk 24 kW-os, teljesítménye 80%-át a víztérre, 20%-át a levegőre adja, hatásfoka 85%os, külső levegő bevezetése van, a levegőt előmelegítí, befúvás előtt. Puffertartályra dolgozik. Levegőszabályozás és a kéménykivezetésnél pillangószelep van. 85 fokos vizet gond nélkül tud. Száraz fa vagy fabrikettel működik.
2017. okt. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem látom értelmét, hogy a nappaliban tarts egy kicicomázott vegyestüzelésű kazánt. Folyamatosan por, piszok van körülötte, szénnel fűtve meg aztán fokozottan.

Arról nem beszélve, hogy szinte soha nem látok mellette biztonsági hűtőkört, ezt mindenki lespórolja. Egy időzített bomba, amit a lefekvés utáni áramszünet indít be.

2017. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vizteres kandallót szépen el lehet burkolni. Nekünk is ez van. Semmi hond nincs vele. Egyész télen takaró nélkül aludtam,mert este tettem a tűzre aztan elzártam,hohy ne lobbanjon el.
2018. jan. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!