Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Menyezetre 1cm-es hungarocell...

Menyezetre 1cm-es hungarocell glettelés helyett?

Figyelt kérdés

Sima 1cm vastag homlokzati hungarocelt ha felragasztok és 2x átfestem,jó lehet?


Glettelni nem szeretnék ha nem muszáj,mert sokáig tart,poros és nem lesz tökéletes.

Illetve a hungarocelles megoldás még olcsóbb is.


Menyezeti burkolapok nem igazán tetszenek,mert látszik az illesztés.



2021. márc. 6. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Van aminek olyan a mintája, hogy nem látni a toldásokat.

Nálam is olyan van fent a plafonon.

2021. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha neked a gletteles 'nem tokeletes', akkor a diszperzittel festett hungarocell meg kevesbe lesz az.
2021. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ennél pl. nem látni az illesztést.

[link]

2021. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gipszkarton szeritem egy jó alternatíva, a hézagot lefeded szalaggal, gletteled, uána festés. Garantáltan jó lesz az eredmény, ezt tapasztalatból tudom ajánlani.
2021. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Én nem szívesen tartózkodnék ilyen helységben, mert ha egyszer véletlen tűz lesz, akkor a hungarocell égése miatt sokkal rosszabb lesz kimenekülni. Ez nálam fontosabb szempont, mint az esztétika.
2021. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1.

Tudod linkelni milyen?

(Amúgy nekem a legtöbb mintás nem tetszik,a sima menyezet lenne az igazi,de hátha megtetszik valamelyik )


2.

A glettelés azért mert én csinálnám,de sajnos sokszor amit "szaki" még rosszabb is...

A jó szaki meg nem olcsó .


3.

Annyira nem tetszik,de ha nem marad más akkor menyezeti burkoló lesz.


4.

Mi az a minimum amit "elvesz" a belmagasságból?

Tudtommal csak párnafával lehet menyezetre.tévedek?


Az lenne az igazi...csak ~260 a belmagasság,vasbeton,nem lenne kellemes munka és nyomasztó lenne ennél kisebb belmagasság.

2021. márc. 6. 16:24
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
belső hőszigetelés amit eddig láttam még ha esetedben nem is az a a cél előbb utóbb mindig bontásra került alatta mindig benedvesedik a fal
2021. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

5.

Nem tudom,hogy mennyit számít ha már kigyulladt a lakás,ha csak nem onnan indul a tűz.

Olyan helyen ahol nincs más égető úgy biztos figyelembe venném.


7.Sima menyezeti burkololapnál mennyire?

Jó hogy mondod,ezt elfelejtettem figyelembe venni !


Várom a további ötleteket!

2021. márc. 6. 16:36
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok , ez teljességgel specifikus meg kell vizsgálni a páraterhelést .személyes véleményem én új építésű épületgépészti szempontból is jól szerelt házakba sem ajánlom de ez tényleg csak az én véleményem , sok elrettentő példát láttam
2021. márc. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt hitte a család, hogy csőtörés van, a közös képviselőnek fel kellett vinni őket a pesti bérház padlására, mert nem hitték el, nincs semmiféle cső a lakásuk felett. Aztán kiderült, apuka a nyáron telibe ragasztotta a plafont és amikor télen megjött a hideg, főzés/mosás után csöpögött a fejükre a víz a szobában.

Páratechnikai öngól.

2021. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!