Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitől függ egy műanyag nyílász...

Mitől függ egy műanyag nyílászáró hangszigetelő képessége?

Figyelt kérdés
Mitől lesz a műanyag nyílászáró jó hangszigetelő? Több rétegű üvegek? több kamra? speciális anyaggal való feltöltés a kamrák közt? Vannak olcsó mondjuk 5 kamrás ablakok meg drágábban 7 kamrás ablak, külsőre ugyanúgy néznek ki. Arra lennék kíváncsi, hogy konkrétan min múlik a jó hangszigetelő képesség? mitől lesz olyan az ablak, hogy amikor becsukják megszűnik a külvilág? Mennyi múlik a beépítésen? Alul van az a párkány profil, ami csak egy felcsavarozott műanyag. Semmi hangot és hőt nem szigetel... Eleve az illesztése sem egy életbiztosítás, csak egy sínként van feltolva az ablak aljára és pár csavarral rögzítve, hogy ne essen le. A kérdést azért is írom mert elégedetlen vagyok az itthoni ablakaim hangszigetelésével. Nem voltak drágák, szóval nem azon kesergek, h az olcsó ablakom szarul szigeteli a hangot. inkább a fizikája érdekelne, valamint az, hogy a beépítés szakmaisága ezen a téren mennyit ronthat? Van olyan ablakom amit láttam berakásnál, hogy a kőműves téglával körbe épít és purhabot egyáltalán nem használt hozzá. Ha fúj a szél ettől függetlenül nem ereszt át semmit. Mindemellett én a hőszigetelő képességével elégedett vagyok. mert sokkal kevesebbet fűtünk mint a régi fa nyílászárókkal. A hangszigetelés viszont az amivel nem vagyok elégedett...

2021. márc. 10. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Speciális üveg. 4mm helyett a zajforrás oldalán 6mm-es üveg + hanggátló fólia. Üveglapok közötti fóliák száma, és az üvegek vastagsága is növelhető ez növeli Rw értéket.
2021. márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ami vékony, az sosem fogja rendesen gátolni a hangot. Ha van légbevezetés, szintén nem fog semmit sem érni. Ha nyitható, már az is sokat ront rajta.

Ami tényleg működik, az a dupla ablakos (nem dupla üveges) megoldás. Az ablakok nem nyithatók, csak a fényt engedik be. A légcseréről központi szellőzőrendszer gondoskodik, ami egy elzárt helyiségben van.

A beltéri ajtók is legyenek hangszigetelve, annál kisebb az átszűrődő zaj.

A bejárati ajtók nyíljanak egy kicsi előtérbe, amik teljesen el vannak szigetelve a lakótértől.

2021. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, nagyon sokat számit a beépités is. Jó hangszigetelő ablakunk van, de egy helyen olyan gyalázatos módon épitették be, hogy az ablak mellett, a toktoló környékén hallani minden kinti zajt. Nem tudom hogy történt ez, de erre mindenképp figyelni kell.
2021. márc. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kedves harmadik válaszoló!


Igen, én is ettől tartok, hogy ilyesmi gond van nálunk... Mindenképp meg fogom próbálni azt, hogy kitördelem az ablak alól azt a sínt ami a párkányt fogadja, kifújom ragasztó/purhabbal és így egyszerre a visszaragasztom a párkányokat. úgy hallom hogy ott picivel több hang jön be mint máshol, hátha sikerül ezzel egy kis javulást elérni. egy próbát talán megér.

2021. márc. 10. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Keress rá a gyártó által ajánlott beépítési módra. Passzívház ablakainak is spec a beépítése.

[link]

2021. márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3as vagyok.

Nem tudom a purhabnak van e hagszigetelő hatása. Majd ird meg mire jutottál.

2021. márc. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!