Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ajtónyílást lehet magasabbá...

Ajtónyílást lehet magasabbá tenni?

Figyelt kérdés
Van egy ház, ami tetszik és szeretném megvenni. Egy gondom van vele. Magas vagyok és nekem alacsony az ajtófélfák magassága, mindig kicsit le kell hajtani a fejem. Hogyan lehet ezt megoldani?
2021. márc. 18. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, miből van a fal, amiben az ajtó van...


Ha főfal, és áthidaló van a ajtótok fölött, akkor komolyabb átalakítás kell, mert az áthidaló áthelyezését is meg kell oldani.


Ha vékony téglafal, vagy gipszkarton, akkor egyszerűb...

2021. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. Ki méred a megfelelő magasságot, majd két oldalról be helyezed az át hidalót! Munka menete. Ki mérés egyik oldalról ~ félig kivésed, berakod az áthidalót, majd ugyan így másik oldalról is. Ügyelj arra legalább 10-10 cm felfekvése legyen az áthidalóknak. 2-3 db áthidaló, attól függ milyen széles a fa. Fő, v válaszfal
2021. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, én is csináltam a konyha és a spájz közti ajtónál, mivel régen 200, most pedig már 210 centi magas ajtókat árulnak.
2021. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!