Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kétkaros csaptelep cseréje...

Kétkaros csaptelep cseréje nem kompatibilis?

Figyelt kérdés

Leszerettem volna cserélni a régi csöpögő kétkaros csapot, az újnak amit vettem viszont 1 centivel eltér a mérete a régihez képest, így nem tudom egyszerre ráilleszteni mind a két karját a csőre.


Mit érdemes ilyenkor tenni?


2021. ápr. 1. 16:25
 1/8 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=HWDxSJKa1dY

0:30nál a beszerelt cső méretétől eltér 1 centit a két kar közötti távolság.

2021. ápr. 1. 16:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami a falból kiáll az 2 db excenteres unevezett Z idom. (Ilyet adnak az új csaphoz is).

Ezzel lehet állítani a kiállás szélességét,mivel a falban menet tömítetség van, így az idom betekeréskor állíthatóság megmarad.

2021. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehát a Z idomot megpróbálhatom elforgatni egy fogóval?

Elég fixnek tűnt.

2021. ápr. 1. 17:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tekerd ki és tedd be az újakat.
2021. ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de ezt most nem igazán értem. A korábban beszerelt Z idomok közötti szélesség és az új csaptelep ráillesztése nem kompatibilis, mert 1 centi különbség van a karok és a Z idomok között. A régi Z idomokat tekerjem ki vagy mire gondoltál?
2021. ápr. 1. 17:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha kitekered a régit akkor az már nem fog tömíteni, mindig csak egy irányban befelé tekerjük őket beállítás esetén, szóval ha a régi nem paszol akkor érdemesebb kiszedni, és az újakat berakni, természetesen előtte kenderrel vagy teflon szalaggal ellátva, (egyébként a csapot gyártó cég is ajánlja ezek cseréjét).
2021. ápr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=CHlJhMq58As&t=388s


5. perctől mutatja a csap felszerelését.

2021. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen,.. tekerd ki az. Kócold+ faggyúzd meg az új idom kisebbik végét,és tekerd be minimum 3 fordulatot,egyébként 155mm a táv a csapok 95%-nak.

Persze tisztességes minőségi csőfogóval/vízpumpa kell szerelni ,nem egy gagyi fos fogóval.A zaz ha nincs rendes szerszámod,nem kéne erőltetned a házi barkácsolást, mert még a végén még a vizet sem tudod visszaadni,és biztos boldog" lesz a ..család víz nélkül húsvétkor..

2021. ápr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!