Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a legjobb hangszigetelő...

Karcsi022 kérdése:

Melyik a legjobb hangszigetelőt mennyezetre?

Figyelt kérdés
Nézegettem különféle termékeket, eddig a rekord az a 30dB-s hangelnyelés volt, de megmondom őszintén keveslem. A szomszéd lépteit folyton hallom, meg amikor köhög, és beszélgetnek... :D

2021. ápr. 1. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Nem neked kell hangszigetelni a mennyezetet,hanem a szomszèdnak az ajzatot.Erre kell valahogy rávenni.Ha te szigeteled a mennyezetet akkor egy minimális hanghatást meg fog fogni de a zaj töbsège oldalt a falakon fog eljutni hozzád.

Itt ebben az esetben nem jöhetnek szóba a hangelnyelő álmennyezetek ,mert ezek csak az adott helysèg hangelnyelèsèt vègzik.pl..konferencia termekbe lètesítenek ilyen álmennyezetet,hogy csökkenjen a helyisèg vízhangzása....

2021. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig a forrás felől kell szigetelni, nem a hallgató oldaláról. Minden kérdés alá leírom, de akkor most ide is leírom...
2021. ápr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. ápr. 2. 09:46
 4/8 csingi rudolfné válasza:
77%
Nálam is ugyan ez volt.Én hívtam szakembert aki lézerrel bemérte az Unprofílok helyét.felfúrta a mennyezetre. Ebbe helyeztünk 10cm vastag kőzetgyapotot majd gipszkartont tettünk rá.Megszünt a zavaró probléma.
2021. jún. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 csingi rudolfné válasza:
U profil!
2021. jún. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az U profil nem alkalmaz gipszkarton semmien gipszkarton váz èpítèsère!

A mennyezetet hiába fogod lehangszigetelni az oldalfalakon ugyan ùgy le fog menni a zaj ahogy felvettem írták.

Üdvözlettel:1.

2021. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az U profil nem alkalmas semmien gipszkarton váz èpítèsère!


A mennyezetet hiába fogod lehangszigetelni az oldalfalakon ugyan ùgy le fog menni a zaj ahogy felvettem írták.


Üdvözlettel:1.


Bocsánat az előző irományèrt nem figyeltem::::(((

2021. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csingi rudolfné válasza:
Szia! Hat éve szigeteltem a mennyezetet. Még nem hallottam hogy az oldalfalakon lehallatszódna valami. Mondjuk lehet ha egy zenekar ott gyakorolna hallanám a lejövő zajt. De itt a járkálást,parkett recsegést,beszélgetést,köhöfést,bútorhuzigálást nem akartam hallani. Tehát nekem így tökéletesen megfelel. De az oldal falakat is lehet szigetelni. Még a fűtésszámla is feleződik akkor. Midenképp szigetelés☺
2021. jún. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!