Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ikerházban, a szomszéd oldalán...

Ikerházban, a szomszéd oldalán hangszigetelésre mi a legjobb módszer?

Figyelt kérdés
30 cm-es téglafal választja el a szomszéd lakrészt a miénktől. Gyapot+gipszkarton szigetelésre gondoltam. Hány cm-es legyen minimum, üveg- vagy tőzeggyapot, esetleg más anyag? Gipszkarton helyett megteszi más, könnyebben szerelhető, szállítható anyag? (Lehetséges, hogy a szomszéd is szigetelni fog az ő oldalán.)

2017. ápr. 10. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Szigetelés nem egyelő hangszigetelés...
2017. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy hang... főleg léghangok ellen.
2017. ápr. 11. 08:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függően, hogy mennyi helyet áldozol fel a szobából és milyen hatásos hangszigetelést szeretnél, 2 réteg gipszkarton + 5cm (vagy 10cm) közetgyapot + 1cm légrés hatásos lesz.

Rétegrend (a szoba felől nézve, névleges 10cm-es falhoz):

Gipszkarton (kék)

Gipszkarton (piros)

Profil szerkezetre ragasztott szivacs csík

Profil szerkezet (acél vagy fa)

Profilok között 5cm lépéshang szigetelő kőzetgyapot (pl. Steprock)

Profilok között 4cm nagy sűrűségű kőzetgyapot hőszigetelő lemez (Rockwool Airrock XD)

1cm légrés

Vakolat

30-as meglévő téglafal


Pár apróság:

A meglévő téglafal legyen levakolva.

A keret szerkezet (fém profilok vagy fa váz) ne érintkezzen a meglévő fallal, se az oldalfallal. (Önmagában álljon, csak a padló-mennyezethez rögzítve.)

A profil aljára, oldalára és ahol a gipszkarton felfekszik oda szigetelő szivacs csíkot kell ragasztani.

A függőleges profilok kiosztása nyilvánvalóan igazodik a gipszkarton szélességéhez, azonban a kartonok közepére eső profilokat időnként el kell tolni egy kissé valamenyik irányba, hogy ne legyenek egyforma távolságra, ugyanígy akusztikailag előnyös, ha a padlóba-mennyezetbe kerülő dübeleket is kissé egyenlőtlen távolságokban fúrod be.

A gipszkarton rögzítő csavarokat is kissé egyenetlen távolságba fúrd fel.

A gipszkarton ne érintkezzen sehol a meglévő padló-oldalfal-mennyezettel. A rést rugalmas, feshető tömítővel tudod kitölteni.

A mennyezeti és a padlófödém béléstestet üregét (a meglévő lakáselválasztó fallal párhuzamosan 1 béléstestet) ki lehet tölteni purhabbal vagy hasonló anyaggal.

Ellenőrizd, hogy a padló aljzatbeton ne érintkezzen a lakáselválasztó fallal. (Tettek-e dilatációs szigetelő csíkot.) Zgyanígy ha padlólap van, a lábazat legyen elválasztva rigalmas szilikon kitöltő fugával.


2017-es az eredeti kérdés, de a mai 2022-es évek home office világában a csendes szoba még hangsúlyosabb, ezért adtam a fenti javaslatokat.


Én 1cm légrés, fém szerkezetben 5cm kőzetgyapot és 2rtg gipszkartonnal építettem meg, a leírtak szerint. Nekem bevált.


A szomszéddal úgy egyeztem meg, hogy az én oldalamra kerül a szigetelés, de a felét kifizeti. (Közös érdek, az ő komfortját is javítja, megértette, fizette.)

2022. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!