Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy panellakás belső válaszfal...

Egy panellakás belső válaszfalai mennyire bonthatók kedvünkre?

Figyelt kérdés

Természetesen szakemberhez fogunk fordulni ha már majd ott tartunk, csak előzetesen érdeklődök, mert már tervezgetném a belső elrendezést, és egy két falat igencsak ki kellene venni amin nincs vizesblokk, áram viszont van amiben van.


Köszönöm ha segítetek :)


2021. ápr. 9. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Többnyire mint amikor egy kártyavárból kihúzol egy alsó lapot.
2021. ápr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

És azt már tudod, hogy főfal vagy sem...????


Mert az az egyik alapkérdés! Hogy statikai szempontból mi a helyzet!

2021. ápr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem általánosságban, hogy a paneleknél mi a helyzet, mert eddig mindig családi házban laktam, annál tudom mi hogy működik, csak szoktam látni olyan extrém módon átalakított paneleket, hogy azért is merült fel bennem, hogy mennyire bonthatók a falak. Amennyire megnéztem 3 perc alatt minden belső fal csak egy 10es válaszfal.
2021. ápr. 9. 12:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Panelekben nagyon kevés válaszfal van. Legtöbbször csak a vizesblokk fala.

Az 5 cm vastagok kivehetők, ezeken az ajtónál látod hogy nagyon vékony, meg ha ököllel megütöd döng mint a rohadtélet.

2021. ápr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Panelekben a válaszfal 4-8 cm.

Mielőtt bármit tervezel, olvasgasd el ezt:

[link]

2021. ápr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ezek szerint akkor gyakorlatilag, ha statikailag rendben van a dolog minden fal bontható vagy vágható, csak szakember előbb bólintson rá.

2021. ápr. 9. 13:20
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Hát majdnem így van, csak a felét lehagytad!

MINDEN ESETBEN kell szakvélemény, DE...

"Főfalnak panellakásokban a 14-20cm vastagságú falakat nevezzük. Ha főfal, akkor annak vágása statikai szakvélemény köteles, a kivágott rész teherkiváltása acélgerenda áthidalóval történik aminek pontos méretét, acélminőségét és beépítését a szakvélemény határozza meg. Tartószerkezeti beavatkozásánál a kiváltó acélszerkezet beépítését, engedéllyel rendelkező szerkezeti lakatos végezheti, felelős kivitelezői nyilatkozat mellett, így ezt mi is egy megbízható partnercéggel együttműködve készítettjük el, munkáink során."


Egy panelben ugyanis zömében főfalak vannak, vagy merevítő, haránt tartó válaszfalak. Sima, egyszerű válaszfal alig.


Nos, felmerül a kérdés, hogy egy panelba érdemes e annyit invesztálni, hogy megérje az írásbeli statikus szakvélemény, a kiváltó acélszerkezet (acélgerenda), az engedéllyel rendelkező szerkezeti lakatos és a felelős kivitelezői nyilatkozat munkadíját.

Mert ugye azt tudod, hogy te ezt házilag nem barkácsolhatod, kivéve a sima válaszfalnál, de annak megítéléséhez is kell az írásbeli szakvélemény, de ez az egy nem engedélyköteles.

2021. ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Eszembe sem jutna magamtól nekiesni, még egy szöget sem verek be egyedül :D

Apukám építési vállalkozó, úgyhogy ezeket majd ő meg a csapat úgy is megcsinálnák, meg ha egyszer odaszabadulnak a statikussal azért 100 év közös munka után neki már nem olyanok az árak mintha csak én mint az utca embere hívnék egy szakembert.


Felmerülhet a kérdés, hogy miért nem őt kérdezem, nos természetesen megkérdeztem, de annyit mondott, hogy azt látnia kell, mire kijutunk majd addig meg gondoltam érdeklődök itt.

2021. ápr. 9. 13:42
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Ja, persze....


mert a gyakorizós Manci nénik meg hőbörgős lusta diákok tutibb infót adnak, mint a szakember....


:-D

2021. ápr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam itt gyorsabban találok valakit aki már esetleg alakított át panelt, mert a családban eddig senkinek köze nem volt még panelhez :D
2021. ápr. 9. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!