Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Okozhat e tüzet a falban futó...

Okozhat e tüzet a falban futó sérült villanyvezeték?

Figyelt kérdés
Kb 6 évvel ez előtt fúrás közben megsértettem egy villanyvezetéket a falban. Miután a kismegszakító leoldott, visszanyomtam majd az élet ment tovább. Tudom, hogy már rég ki kellett volna cserélni vagy javítani, ne is k3rdezzétek hogy miért most kaptam csak fényt ezzel kapcsolatban. A lényeg, hogy ha túlemelegszik a sérült rész okozhat e tüzet még mielőtt a kismegszakító leoldana. Hozzáteszem, hogy azon a hálózaton világító berendezéseken kívül egy mosógép va mint fogyasztó

2021. márc. 23. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Építtess be egy fi-relét,akkor nem kell feltétlenül szétbombázni mindent.
2021. márc. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfúrtad a vezetéket, hogy van egyáltalán áram azon a körön? A fázist minimum érned kellett, ha a kismegszakító leoldott. Amúgy attól függ, mekkora a vezeték és mekkora a sérülés. Ha éppencsak a felszínt súroltad, túl nagy baj nem lesz, max ha piszkáksz a lyukban megráz az áram. Ha viszont a vezetőbe is bekefúrtál, egy nagy terheléstől úgy el fog olvadni mint egy régi biztosíték. Akkor nem lesz abban a körben többé áram, míg szét nem vered a falat.
2021. márc. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mivel teljesen segg vagyok a témában csak sejtem, hogy megfúrtam a vezetéket, mivel a megszakító leoldott és a lyukból apró szúró láng távozott búgó hang kíséretében. Mivel utána tulajdonképpen minden rendben volt, nem foglalkoztatott a dolog. De így hogy olvasni meg hallani mindenfélét...Gondolom teljesen vagy túlzottan nem sérthettem a vezetéket, ha 6 év alatt semmilyen jele nem volt rendellenességnek.
2021. márc. 23. 08:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg a szigetelést sértetted meg, összezártad afázist a nullával vagy a földeléssel.

Tűzveszélyt ugyan nem okoz de érintésvédelmileg problémás. Lehet hogy már nincs is földelés, mert azt fúrtad el.

2021. márc. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha túlmelegszik a sérült rész, előbb leold a megszakító, minthogy tűz keletkezne?
2021. márc. 23. 09:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Nem fog leoldani tűzre, csak rövidzárlatra!. A sérült, vékonyodott vezeték felmelegszik helyileg, és sérülés és áramtól függően kilágyul idővel, és túlmelegedés miatt megolvad a szigetelés, aztán elolvad a sérült rész. Falba bent kevésbé tud tüzet okozni, mert ha elolvad a vezeték, megszűnik az áram, és a villamos szigetelőanyagok önkioltóak, vagyis nincs tápláló láng elalszanak. De tönkreteheti a vezetéken lévő fogyasztót. Rosszabb esetben helytől függően okozhat tüzet, ezek itt nem látszanak csak helyileg.

Létezik egy ívvédő készülék pont erre a célra, de mivel úgy 60-65ezer az ára, olcsóbb a vezetékcsere.

A fúrás következményeit nem tudni, mint fent írták, talán elfúrhattad a földelést, ami nagy gond...vagy nem.

2021. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom azért nem okozott komolyabb galibát, mert nem volt túlterhelve az érintett áramkör.
2021. márc. 23. 13:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Összeérintetted a fázist és a földet/nullát, azért verte le. Valószínűleg roncsolódott a szigetelés is tehát most szabadon vannak ott a vezetékek, illetve ki tudja mennyire cseszted szét magát a sodronyt. Lehet hogy csak fele akkora átmérő maradt ami egy idő után melegedni fog.
2021. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha egyáltalán nincs használva mondjuk az érintett kör, akkor nincs terhelés és gondolom akkor túlmelegedés sincs.
2021. márc. 25. 13:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen
2021. márc. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!