Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Valaki elmondaná, hogy vakolás...

Valaki elmondaná, hogy vakolásnál mit csináljak, hogy felhordásnál a glettvas ne hagyjon csíkot, hanem a sorok egymásba olvadva fussanak? Talán pár percet hagyjam száradni, és utána simítsam át?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 21. 07:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit értesz simítás alatt. Hosszú öleslécet/lehúzólécet használj vakolásnál a vakolat elterítésére, felhordani lehet glettvassal! Egyrészt könnyebb, gyorsabb így a művelet, másrészt így kapsz egyenes és egyenletes vakolatot. Aztán amikor félig megkötött még esetleg a kisebb egyenetlenségeket rácsos kaparóval/vakolatgyaluval ellehet tűntetni. Mikor megkötött, akkor hordjál föl simítóvakolatot no és ezt kell simítani, de ne glettvassal simítsd, azzal szintén felhordani lehet esetleg. Vagy műanyag simító, vagy simítóhungarocell, én utóbbit szoktam használni. Felhordod a simítót, vársz egy kicsit, hogy szikkadjon, majd bevizezed a simítószerszámot és körkörös mozdulatokkal a simítóvakolatot elsimítod. Nem vagyok kőműves, szóval lehetséges, hogy nem a helyes kifejezéseket használtam! Erre lehet aztán glettelni. Glettelni már glettvassal és azzal is simítod el, de ehhez is lehet használni széleset!
2021. ápr. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Érthető volt.
2021. ápr. 21. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!