Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hajópadlót le lehetne úgy...

Hajópadlót le lehetne úgy rakni, hogy csak egymáshoz van ragasztva, de nincs leszögezve?

Figyelt kérdés
Max minimális helyen, ahol hézag van, de csak addig lenne jelentősége, amíg a ragasztó megköt. Így később ha a faanyag összeszárad, egy anyagként mozogna, és nem lenne hézag a deszkák között.

2021. ápr. 21. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetleg?


[link]

2021. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, de azt tanítják, hogy a fa NEM alak és mérettartó építőanyag.

Nekem 1995-ben lerakott világos kőris parkettám van az emeleten halszálkába rakva, küszöbök nélkül. Tavasszal a böjti szelek idején (amikor bent a páratartalom 35%) akkor majdnem milliméteres hézagok is vannak. Nyáron a kánikulai 70% páratartalomban meg úgy összedagadnak, hogy hézag nélküliek. Sosem adtam még össze, hogy ha az egész egy vízszintes felületté lenne összeragasztva, akkor a szoba széleinél hány centit mozogna a parketta széle - de biztos vagyok benne, hogy nem egy-két centiméterről van szó.

2021. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pont ez az! Arra vagyok kíváncsi, hogy mozoghat-e egy egészet alkotva.
2021. ápr. 21. 19:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!