Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vezérelt és nappali áram...

Vezérelt és nappali áram lehet egy lakáselosztóban?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 24. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag nem. Ugyan a szabvány csak annyit követelne meg, hogy "egymástól villamosan elkülönítetten kell létesíteni", amibe nekem beleférne az, hogy egy fedél alatt megoldva a látványos elkülönítés, de a szolgáltatók ezt a regisztrált szerelős kézikönyvben úgy értelmezik, hogy: "a felhasználási helyen belül elkülönítetten kell szerelni, ez egynél több felhasználói mért főelosztót jelent"

És az ő értelmezésük ellen nincs apelláta. :D

2021. ápr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amennyiben a lakáselosztó alatt a lakáson belüli kismegszakítókat érted, úgy pl nekem ott is van a bojlernek kismegszakítója, nem csak kint a mérőnél. A bojler pedig vezérelt áramról megy. Tehát ha így nézzük akkor lehet.
2021. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"nekem ott is van a bojlernek kismegszakítója, nem csak kint a mérőnél"

A kérdés a volt, hogy egy elosztótáblán van-e a nappalid és a vezérelted?

2021. ápr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

"A kérdés a volt, hogy egy elosztótáblán van-e a nappalid és a vezérelted?"

Én a kérdésben nem láttam ezt, amit írtál.

"lakáselosztóban".

Ha valaki nem tud kérdezni sem, milyen válasz adsz?

Csak barkochbázni tudunk.

Te egy lehetséges értelmezést feltételezel és arra adsz választ.

De konkrétan nem tudjuk, mit szeretett volna megtudni.

2021. ápr. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kérdést elolvasva nekem rögtön a villanyóra szekrény villant be...
2021. ápr. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Én a kérdésben nem láttam ezt, amit írtál."

De azt láttad, hogy "lakáselosztóban", viszont attól még én az írásodban a kérdésre a választ nem láttam, mert azt írtad, hogy "ott van", meg "nem csak kint".

De akkor most már mindent tisztázva attól kezdve, hogy ki ölte meg Kennedy elnököt, és egyenlőségjelet téve a lakáselosztó és az elosztótábla közé, és definiálva azt, hogy az elosztótábla a régi stílusból, amikor egy keménygumi táblán voltak a kismegszakítók, származó neve, a lakáselosztó meg egy köztes neve annak, ami hivatalosan felhasználói mért főelosztó nevet viseli, tehát azt akartad írni, hogy nálad a boyler kismegszakítója az ugyanazon a fekete keménygumi táblán van, vagy ugyanabban a műanyag dobozban van, amelyiken vagy amelyikben a lakás többi áramkörének a kismegszakítói vannak, vagy nem? A kérdésbe bele nem értve a mérők alatti/melletti kismegszakítókat.


"Csak barkochbázni tudunk.

Te egy lehetséges értelmezést feltételezel és arra adsz választ.

De konkrétan nem tudjuk, mit szeretett volna megtudni."

A neten előforduló kérdések számából ítélve a valószínűsége nagyobb annak, hogy arról van szó, amit én írok.

2021. ápr. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
A válaszom nem "ellened irányult", hanem jelzés a kérdezőnek, hogy KÉRDÉST tegyen fel lehetőleg oly módon, hogy "felelősségteljes", korrekt választ kaphasson.
2021. máj. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez okés, de még mindig nem tudjuk, hogy náladegy dobozban vagy táblán van-e a nappali meg a vezérelt kismegszakítói. :)
2021. máj. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem. A házban egy villanyóra szekrényben lehet, de külön táblákon, vagy külön elosztó dobozokban.
2021. máj. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A villanyóra a házon kívül van, ahonnan külön ágon jön a padlásig a vezérelt és a nappali áram. Padláson egy kötődoboztól egy gégecsövön jön be az folyosóra ahol a lakáselosztó lesz, benne a kismegszakítókkal. Kérdésem az lett volna, hogy elég egy lakáselosztó a nappalinak és vezérelt áramnak, vagy két lakáselosztó doboz legyen egy-egy a nappalinak és vezérelt áramnak.
2021. máj. 3. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!