Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Adott egy fúrt kút amelybe...

Gergo0618 kérdése:

Adott egy fúrt kút amelybe belevezették a szennyvizet. Lehetséges valahogy kitisztítani annyira hogy legalább öntözésre alkalmas legyen?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem, és a környéke is elszennyeződött.
2021. ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem, felejtsd el. Feltöltetném.
2021. ápr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Fúrt kútba hogy lehet szennyvizet bevezetni?

Az nem ásott kút?

Na mindegy!

Ha csak öntözésre akarod használni, akkor a kaka úgyis leülepszik, majd idővel elbomlik, semmi baja nem lesz a növényeknek tőle.

Csak tegyél ki egy figyelmeztető táblát, hogy a "Kút vize szennyezett, csak öntözésre alkalmas!"

2021. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha hetekig-hónapokog tudod szivattyúzni folyamatoasan, akkor locsolásra alkalmas lehet.



Én is ilyen kúttal vettem egy telket, talán két hónap kellett, hogy kristálytisztának látszon a víz, és szaga sem volt, illetve most sincs..a baktériumok minden bizonnyal benne fürdőznek, de a fa tövében mindegy. A szennyezést bizonyítja, hogy nyáron a hordóban pár nap alatt zöldül a víz.


Szóval locsolni jó. Állatnak ne adj inni belőle.

2021. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amúgy mit akarsz vele locsolni? Az se mindegy.
2021. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Fúrt kútba úgy lehet szennyvizet vezetni hogy kivered az oldalát a falnak és belemegy a cső.... Nyilván.

Egyébként fákat és veteményest. És miért van ilyen kérdésem? Hát ugye hallottatok már arról hogy van egy kis szék szerű budi amiben a végterméket összekevered a földdel aztán egy idő után komposztálódik. Ezért van ez a kérdés. Ivóvíz van a házban, ha nem is lenne nem ez lenne az első opció.

2021. ápr. 25. 14:49
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Szerintem te ásott, gyűrűs kútról beszélsz.. Nyilván.

2021. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm 7-es, én is így gondolom! (3-as vagyok)

Ismerek egy pár idiótát, aki "spórolásból" tönkre vágta a kútját, de az egyik sem fúrt kút volt.

A fúrt kút ilyen:

[link]

2021. ápr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7,8. Igen, igazatok van. Itt tulajdonképpen beomlott az emésztő előtte es azért lett ide vezetve tudomásom szerint.
2021. ápr. 25. 15:36
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a felállás: van egy gyűrűs kutad, ami tele van szennyvízzel és szeretnéd kitisztítani...

Brutál munka, de nem lehetetlen. Nekem sittel volt tele és az is elég necces volt.

A fekália sokkal nehezebb és veszélyesebb lesz.

Én először kiszippantatnám és szippantás közben folyamatosan mosnám slaggal az oldalát. A mosóvíz lehet hipós vag klórmeszes.

Ezután klórmeszet szórnék bele, vagy hipót és hagynám pár napig sterilizálódni. Ezután kezdeném használni, de időnként újrafertőtleníteném az egészet.

Ha kemény fekália van benne és nem lehet szippantani, akkor már egyéni dolog, hogy ki meri vagy akarja kilapátolni belőle.

2021. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!