Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Adott egy fúrt kút amelybe...

Gergo0618 kérdése:

Adott egy fúrt kút amelybe belevezették a szennyvizet. Lehetséges valahogy kitisztítani annyira hogy legalább öntözésre alkalmas legyen?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 10:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
A kút kitisztítása a legkisebb gond, az igazi baj azzal a néhány száz m2 területtel van a föld alatt, ahova már szétterjedt a ganaj.
2021. ápr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Éppen most tisztítottam ki egy ilyen gyűrűskutat. Annyiban szerencsém volt hogy nem zsírosodott el és évek óta használaton kívül hagyták a házat amivel ezt vettem.

Első körben beleöntöttem az esővízciszternát (kb. 400 liter víz) búvárral kiszippantottam teljesen a kert tövébe. Közben slagoztam az oldalát és klórmeszet szórtam időnként be. Amikor tiszta lett lementem létrával és felszedtem az iszapos alját ami még maradt. Másnap már fel is jött a víz és locsoltam a fák tövét minden nap és egyre tisztább. Most van úgy hogy rámegyek vele a veteményre. Pontosan egy köbmétert ad ebben a szárazságban naponta és egyre csak javul a vízhozama. Azt gondoltam el hogy lefúrok földfúróval még két három métert vagy többet az agyag alá hátha ott már vízadó réteg van és teszek be béléscsövet és úgy szivattyúzom ki hogy több legyen. A kutat pedig lefedem hogy ne kelljen aggódnom miatta a gyerekek és háziállatok miatt.

2021. jún. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!