Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha 20A van a lakásunkban...

Ha 20A van a lakásunkban milyen tűzhelyet / főzőlapot érdemes venni,kerámialapos vagy indukciós (4 lap elvileg sosem menne egyszerre)?! Elbírja Ez a hálózat az indukciost? Többi villany része minden új.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 27. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kéne a konkrét maximális teljesítménye.

20A 1 fázis, vagy 3 fázis?

Nem érdekes, hogy hány lap menne egyszerre, mindig a maximumra tervezünk.

2021. ápr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel külön áram ellátás kell neki elég lesz . Indukciós,(jobb) de van egy nagy hátránya . Amit a gyártók kihagynak a felsorolásból .

Ami tényszerűen azt jelenti, hogyha pl. 100 fokra állítom, ész nélkül teljes teljesítménnyel kezd fűteni, és ahogy eléri, kikapcsol. Ezután hűl egy kicsit, majd bekapcsol (teljes erővel), majd megint ki. Így tartja a beállított hőfokot, Tehát húsleves, kocsonya, stb. hasonló, amit kis lángon "abálni" kell, felejtős! Egyszer vadul zubog, aztán semmi.... Emiatt a zsiradékok is gyakran megégnek.

2021. ápr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ha csak két lapot használsz, az is min. 13A. Azaz jó ha 7A-ed marad össz-vissz, ez annyit jelent, hogy 1600W "marad". 3x20A-al sem feltétlen jobb a helyzet, ugyanis ha két olyan lapot használsz, ami azonos fázisról működik, akkor ugyanúgy 1 fázison csak 1600W marad. Ha azon a fázisan van pl. egy mosógép is és azt közben használod, akkor hiába van 2x20A-ed közel "üresben". Átlehet rendezgetni esetleg az áramköröket, elméletileg akár elég lehet, de 2x25 + 1x16 az már biztosabb, 1 fázis esetén pedig 1x32A az, ami akár elég lehet, ehhez viszont be kell álljon egy szokás, oda kell figyelni az egyidejűségre, ami nem feltétlen kényelmetlen dolog, betartható. Egy példa, délelőtt főzöl, délután mosol, és ugyanúgy délután vagy este, lefekvés előtt indítod a mosogatógépet.
2021. ápr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hány fázis?


Amúgy a 2-es válaszra reagálnék: ez valószínűleg típusfüggő, nekem is indukciós van és soha nem tapasztaltam hasonlót, nagyon szépen egyenletesen dolgozik. (Electrolux lap) De én is láttam ezt a kritikát más gyártmányoknál, érdemes utánajárni a konkrét főzőlapnak, amit kinéz az ember, hogy mik a vélemények róla.

2021. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, a 20 amper az kevés lesz szerintem. Mindenesetre kell neki jó minőségű biztosítéktábla, megszakítóval, ha mégis baj van, erre nagyon figyelj. Meg komoly kábelek, fixen bekötve a vezetékre. Nem úgy, mint egy rokonomnál, hogy valaki konnektorba dugja be az indukcióst, így kötötték be. Majdnem rosszul lettem, mikor megláttam. Az indukciós lapoknál, amiket én láttam, úgy van, hogy van mondjuk 9 fokozat, és csak a 9es fokozaton van maximális teljesítményen, a többinél nem vesz fel annyit. Ha gyorsan fel kell főzz valamit, akkor használod azt az egy lapot, a többit nem, és utána úgy is lehúzod 7 vagy 8 fokozatra. Akkor már be lehet kapcsolni a többit is. Nekünk pl már 7 vagy 8as fokozaton is teljesen jól használható, sőt, le is kell húzni mindig. De azért mégiscsak jó lenne az a 32A, ha lenne.
2021. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi szépen mindenkinek. Külön vezeték lett behúzva neki,érősebb kábellal, külön megszakító, többit annyira nem tudom, h mi lett még. Kerámialapost jobban bírná ez a rendszer? Minden nagy gépnek külön köre és megszakítója van. A klímát, szárítógèpet, mosogatógépet eddig még egyszerre -bírta.
2021. ápr. 28. 22:10
 7/8 klimaesvillany pont hu ***** válasza:

Elvileg 32A-ig a bővítés ingyenes. Szerintem hívj ki egy szolgáltató által regisztrált villanyszerelőt

.

2021. ápr. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Maga a bővítés, igen... ha nem lakásról van szó, hanem házról, akkor a mérőóraszekrényt ha szükséges, korszerűsíteni kell. A reg.szerelőnek új mérőóraszekrényt kell beépítenie, nagy eséllyel új szondát kell leütnie, esetleg tetőtartót is kell cserélnie stb.

Ha lakásról van szó, abban az esetben is szinte biztos, hogy az elmenő mért vezetéket cserélni kell, kicsi az esély rá, hogy 10mm2-es réz vezeték megy el, ha az nem áthúzható, akkor vagy vésni vagy csatornázni kell stb. Egyszerűbb eset, ha szintenként vannak mérőóraszekrények, bonyolultabb eset, ha mindegyik óra a földszinten van, és többedik emeletre kell a mért vezetékkel eljutni. Szóval dolog mindenképp van vele, így költsége mindenképp van, maga a hálózatfejlesztés 32A-ig valóban ingyenes, a hozzájárulás 32A-ig szól. Nyilvánvalóan ezt Te is tudod, csak a többség ezt hogy "ingyenes" erősen félreérti. A szolgáltatók sokáig így is kommunikálták az ügyfelekkel, hogy ez ingyenes, majd hívták a reg.szerelőt, Ő elmondta, hogy mi ennek a költsége, majd néztek értetlenül, hogy nekik azt mondták, hogy ez ingyenes és azt gondolták átakarják őket verni, no ez a szerelőknek is kellemetlen szituáció volt, hogy azt gondolták róluk, hogy kvázi "csalók". Az, hogy ma már a szolgáltató is elmondja ezt, annak köszönhető, hogy tömegesen szóltak a reg.szerelők, hogy ez ne legyen már így kommunikálva, mert k.... kellemetlen ez a helyzet.

2021. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!