Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szeretnék szagelszívót a...

Szeretnék szagelszívót a konyhában, viszont a kiépítése problémákba ütközik. Kürtős vagy a szénszűrős szagelszívó a jobb?

Figyelt kérdés

A konyhai főzőlap mögött a fürdőszobai központi kémény található, ide viszont nem lehet beépíteni.

Megkérdeztem a közös képviselőt, mit javasol.

Szerinte egyetlen megoldás, ami jó az a kamrában lévő szellőző nyílás, a kis ablak, ami az utcai homlokzatra néz.

A kamra nem kamraként fog funkcionálni, hanem kicsi mosókonyhaként.

Ahogy nézem a cső így hosszú utat tenne meg, és lenne benne görbület is, ez nem rontja a teljesítményét, és nem lesz nagyon hangos?

Van, akinél hasonló módon lett kiépítve, és működik?

Egy másik gondolatom, hogy a cső nem menne be a kamrába, hanem a kamraajtó felett menne el, de akkor lyukat kell ütni a falba.

halottam a szénszűrős szagelszívókról is, ehhez, ha jól tudom nem kell semmilyen kivezetés. Ezek is elég hatékonyak?



2021. máj. 3. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Működik a szénszűrős, de rendszeresen cserélni kell a betétet. Havi több ezer ft.


Én kürtőset tennék be. Sima falú csatorna csővel, 150 vagy 200 mm. Attól függ mekkora a távolság. Enyhén a kijárat felé lejtsen, mert télen lecsapódik a pára.


Érdemes valami erősebb elszívót venni.

2021. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A szénszűrőssel nekem rossz a tapasztalatom. Jelenleg kürtős van, a cső gipszkartonnal letakarva nem feltűnő.

Kívűl van egy csapó ablak (nem tudom a pontos nevét, csak akkor nyit ki, amikor működik az elszívó), nem engedi be a hideget.

2021. máj. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!