Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Augusztusban lejáró lakáskassz...

Augusztusban lejáró lakáskasszához csak augusztus utáni számlákat lehet beadni?

Figyelt kérdés
Az Ersteben voltam és ezt a tájékoztatást kaptam, viszont már lassan most kellene felújítanunk.
2021. máj. 8. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez függ még egy pár dologtól.


Egyrészt hány éves a lakástakarékszerződés, és hitelt is szeretnétek-e hozzá.


Nekem pl. fundamentás van, novemberben jár le, 10 éves szerződés. Frissen vásárolt lakást szeretnék belőle felújítani a nyáron. Ahogy bejegyzik a tulajdonjogom felmondással megtudom szüntetni a lakástakarékszerződést, és a felmondás beadásától kezdve gyűjthetem a számlákat, de csak 3 hónappal később fogják utalni a pénzt. (magyarul önerőből elkezdhetem)


Ahhoz hogy amit fenn írtam meg lehessen csinálni 2 dolog kell. Egyrészt 4 évnél régebb óta kell futnia a szerződésnek, és hitelt nem lehet mellé igényelni, csak a megtakarításokat, az állami támogatást és a kamatokat lehet kivenni.


Ha a te szerződésed csak augusztusban lesz 4 éves akkor jót mondták, csak augusztus után tudod elindítani a kiutalást és csak az onnantól gyújtött számlák érvényesek.

2021. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mindentudó99 ***** válasza:
Először indítsd el a dolgot a bankban. Utána kezdj vásárolni. Az előtte gyüjtött számlákat nem fogadják el. Szüleim nem tájékozódtak ez ügyben. Már egy csomó dolgot megvettek. De a számlákat hiába gyűjtötték. Most próbálnak innen onnan szerezni
2021. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!