Kezdőoldal » Otthon » Kert » Még augusztusban kiültettem a...

Még augusztusban kiültettem a dughagymát. Már most elég nagy. Lesz belőle fogyasztható zöldhagyma tavasszal?

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 02:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. jan. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de felesleges augusztusban, mert olyankor úgyse hajt ki, csak a gyommentesítést nehezíted magadnak. Szeptember közepén elég, vagy akár még később is.

Ha zöldhagymát akarsz, és nem kereskedelmi mennyiségben, akkor ne dughagymát használj, hanem nagyobb méretű hagymát. A hideghatás miatt a kis dughagyma is felmagzik úgyis. (Kivéve azok az áttelelő fajták, amik direkt erre vannak szelektálva.) És még arra is van esély, hogy a hideg földben botritisz vagy egyéb gomba miatt elrothad az egész. Ha csak a családnak kell, akkor nem nagy összeg megvenni ilyen 3-5 cm-es hagymákat, és azokat elduggatni, azokból hamarabb lesz ehető zöldhagyma. Én eladásra termelek ilyeneket, de csak március eleji-közepi duggatással. Minél nagyobb az elduggatott hagyma, annál hamarabb lesz ehető méretű a zöldhagyma. A rendes konyhai méretűnek csak ki kell csírázni pár hét alatt, és már lehet is enni, mert az eltárolt anyagokból már eleve olyan nagy levelek fejlődnek.

2021. jan. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lesz bizony!

Sőt! Ha fogsz egy nagyobb átlátszó nejlonzsákot,szétvágod,hogy nagyobb legyen,majd a kora tavasszal ráteríted,a négy sarkára egy~egy téglát,-még hamarabb lesz 1~2 héttel!

2021. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 7. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!