Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha nincs baba, nincs eltartott...

Ha nincs baba, nincs eltartott gyerek, de van házasság és lelkesedés, milyen támogatást tudunk igénybe venni?

Figyelt kérdés

Lakáskassza jó volt, de az ugye meghalt. Ezen kívül mit tudna egy 40 év körüli pár igénybe venni, akinek se gyereke (nem lehet), se babája nincs? Köszi a tippeket.


Lakasvasarlas, felújítás a cél.


2021. máj. 8. 12:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Anoním 10 -es.

Válaszolj kérlek.

Kell e annak fizetnie adót aki szül három gyereket és utána elmegy dolgozni?


Segítek: soha többet nem kell adót fizetnie

2021. máj. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

#11: Igen, ez így van. De te ezt is írtad:


"Tehát akkor csak dugni kell nem dolgozni?"


Ha valaki nem dolgozik, nem kap adókedvezményt, mert nincs miből. Nem tudom mit nem értesz ezen. Külön-külön (részben) igaz a két mondat amit írtál, de így együtt nem állja meg a helyét...

2021. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
76%
#12: Ne szőrszálhasogass, pontosan értetted szerintem, hogy Imrebá, (a maga egyszerű módján) arra gondolt, hogy vagy otthon ül a három pulyával és eltartjuk, vagy dolgozik és nem fizet adót, és elveszi az ilyen olyan kedvezményeket, támogatásokat ergó megint csak eltartjuk.
2021. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
70%
És akkor ne legyen közpénzből fenntartott oktatás se? Mert azt is fizeti akinek nincs gyereke. Ne legyen tankönyvtámogatás, családi pótlék? Hol húzzuk meg a határt, hogy mi az amit még elvárhatunk, hogy adjon a gerekeseknek az állam a pénzünkből? Diákjegy se legyen a tömegközlekedésen ennyi erővel, mert azt is a költségvetésből finanszírozzák részben.
2021. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
#14: Párszor már leírtam itt, ezért nem ereszteném bő lére. Legyen támogatás, persze, (sajnos annyira el van szegényedve a nép és annyira felelőtlenül vállalnak gyereket, hogy jelenleg muszáj támogatni, generációk kellenének, hogy a mennyiségi helyett minőségi gyerekvállalásról beszélhessünk). De egyrészt érdemi feltételhez kötve, nem pusztán a bárhova, bármilyen körülmények között leellett darabszámhoz. Másrészt olyan formában valósuljon meg, ami tényleg a gyerek érdekét és csak az övét és csak az arra érdemesekét veszi figyelembe. Tehát ne a GDP-t pörgessük a túlfújt építőiparral, hanem mondjuk a pelenkagyártást, vagy legyen valóban ingyenes az oktatás és még ezer példát tudnék mondani. Röviden és tömören ne annak a rétegnek a boldogulását nehezítsük meg duplán, aki fizeti ezeket a támogatásokat, hanem még szűkebben véve csak a gyerekre fordítható módon történjen.
2021. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
52%

azt felejtik el a gyerektelenek, hogy az országnak akkor is menni kell tovább, ha ők már megmakkantak valami elfekvőben. a gyerekek a jövő, a szülő a jelen, a nagyszülő a múlt.

a gyerektelenek meg valami olyasmik, mint egy virágzó gyümölcsfa kiszáradt, terméketlen mellékága, haszontalan. zsákutca.

2021. máj. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
66%

Haszontalan zsákutca, de azért az adónkból jól esik a családit felvenni, igaz? De akár úgy is mondhatnám, hogy a gyerekmentes alapozza meg azt a jövőt, amiben a gyereked élni fog.

A más gyereke a gyerekmentesnek nem a jövő, neki ilyen formában nincs jövő. És nem is kellene érdekelje, hogy a másik gyereke hogyan boldogul. Ehhez képest a normális gyerekmentesek nem utálják aki gyereket vállalt, sőt a támogatásokkal is egyetért a többség. Azonban aki kicsit is szélesebb spektrumon gondolkozik látja a dupla lehúzást az olyan szaporulatért, ami nem fogja előrevinni ezt az országot.

2021. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Na akkor üljünk vissza mégiscsak a ló hátára, és had kérdezzem meg a kérdezőt, meg a vele egyetértőket, hogy ha nem akar gyereket, aki az én nyugdíjamat majd kitermeli, akkor miért is kellene az én adómból benneteket támogatni? Az én adómat te miért akarod költeni? Én is megkeresem a magam fizetését és arra költöm amire akarom, te is megkeresed a magadét, és arra költöd amire akarod.

Ennyike.

2021. máj. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

#18: Nem támogatni kellene, hanem nem hátrányba hozni, lásd előző válaszaim (#15,17). De ha nagyon szőrszálhasogatni akarok, akkor mondhatnám, hogy mondjuk azért, mert én fizetem most a te anyád/apád/nagyanyád/nagyapád nyugdíját, te meg veszed fel a családit, meg az adókedvezményt. De ez már tényleg túlzás, ezt senki nem szokta számonkérni.

Egyébként újra megerősíteném, hogy a normális emberek nem támogatást várnának el, hanem a normális boldogulás lehetőségét a gyerekesekhez képest is.

2021. máj. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
31%

A gyermektelen azt képtelenek elfogadni, megérteni, feldolgozni, hogy nem az ő tyúksz@ros életükre gondolnak a döntéshozók amikor ilyen rendelkezéseket hoznak. Tovább látnak egy emberöltőnél. Azért hozzák ezeket a családosokat segítő törvényeket, hogy gyarapodjon az ország és erősödjön. Ehhez meg gyerek kell, mert te már nem leszel sehol addigra.

Hosszútávban gondolkodnak, helyesen.

Ti így döntöttetek, nem is veszi számításba senki az érdekeiteket

2021. máj. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!