Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagynyomású, levegő nélküli...

Nagynyomású, levegő nélküli festékszóróval lehet mész alapú festékeket felhordani?

Figyelt kérdés
Vennék egy ilyen gépet a nagy házfestéshez, de a glettelés után már soha nem szeretnék más festéket használni a házunkban, csak a természetes és egészséges mészfestéket. Lehet azzal is használni ezeket a gépeket?

#levegő #mészfesték #mészalapú festék #nagynyomású festékszóró #hidrodinamikus
2021. máj. 14. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, csak jobban kell hígitani/keverni.
2021. máj. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az azért hengerelhető, mert van egy adag diszperziós összetevője is. Úgy olvastam.
2021. máj. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kettes, igen, van diszperzió is a mészfestékekben.


Még lenne két kérdésem:


Mennyire érdemes higítani a mész alapú festéket 15-20-30% ?


A festékeket le kell szűrni használat előtt, vagy elég a gép saját szűrője amivel felszívja?

2021. máj. 17. 13:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg a dugattyújának nem tesz jót mert lúgos. A bőrödet is kimarja. Nekem 2db airless gépem van, az egyig glettszórásra is alkalmas de nem mertem még kipróbálni őket mésszel. A forgalmazó szerint nyugodtan de se a gépbe ne hagyjak szűrőt sem a pisztolyban. 10-15% nál jobban nem kell higítani, és keverhetsz vödrönként 1 1,5dl lenolajat a festékhez. Ezek a gépek teljesen sűrűn folyó, magas konzisztenciájú anyagok szórására lettek kitalálva.
2021. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!