Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Porotherm 38 falazatot megéri...

Porotherm 38 falazatot megéri hőszigetelni?

Figyelt kérdés
Porotherm 38 nf falazat, nemes vakolattal. Beszéltem egy random kőművessel, szerinte 12 cm-es szigetelést kellene rá tetetni. De megéri ezt a falazatot külön szigetelni? A fal azért át tud hűlni, még ilyen enyhébb időkben is, bár nem fűtök, az is tény. Félek, hogy sokat nem fog számítani, lévén, hogy nem egy B30 falazat azért.
2021. máj. 19. 19:49
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
Számítani fog. Azt számold ki hogy megtérül e életedben a beruházás.
2021. máj. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Porotherm tégla U tényezője 0.45, a 12 cm EPS U tényezője 0,33. Tehát a plusz szigetelés hatására több mint a duplájára javul a szigetelés. Egyébként, ekkor lesz a mai építési ajánlásnak megfelelő értékű.


Akkor számít keveset, ha az ablak huzatos, vagy a padlás nincs szigetelve. Ha így van, akkor ablakcserére meg padlás vagy tető szigetelésre raknék félre pénzt és ha marad, akkor csináltatnám meg a +12 cm EPS-t.

2021. máj. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A födémen meg a nyílászárókon több hő elszökik. Csinálj egy hőigény számítást, külön nyílászárókon, fal, födém, vonalmenti, és meglátod hol mennyi a transzmissziós hőveszteség. Ja és a másik fontos a filtrációs veszteség, érdemes a későbbiekben hővisszanyerős szellőztető rendszeren elgondolkozni. Megtérülés az egy másik kérdés, a komfort érzet viszont sokszor fontosabb. Én szigetelés párti vagyok, de azt is harmatpontra méretezve, kőzetgyapotból.
2021. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!