Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi téglagyári téglából...

Régi téglagyári téglából épült házunk hátsó fala eléggé rossz állapotban van. Újra kellene falazni egy részét. Szerintetek miből érdemes?

Figyelt kérdés
Van hasonló korú téglánk mint amiből a ház épült, ez azért lenne jó mert ingyen van, de ott állnak már egy ideje... Szóba került hogy új téglát kellene venni, és abból, de nem tudom ez mennyire jó ötlet, és sokféle van; porotherm, ytong...

2015. máj. 5. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Dobhatnál fel egy képet. Egyébként veszel valamilyen 38-as téglát és kész. Ytong keskeny nem tudom mennyire lehetne összeépíteni a másikkal.
2015. máj. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olyan tégla kellene ami (ha nem akarod az egész falat újra építeni) méretében egyezik az eredetivel (különben nem tudod tisztességesen, kötésben "összefalazni).

A falat illik egységes anyagból falazni, nem jó keverni az anyagokat ytong-tégla.

Kép sokat segítene.

2015. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

teljesen egyet értek 2-vel.

hasonló méretűből(kora mindegy) kellene és kötésbe rakni, mert különben repedhet. de mértékétől függően lehet, hogy jobb újraépíteni mint foltozni.

2015. máj. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szó esett arról is hogy az egész hátsó falat újrarakassuk, mert igazából válaszfal vastagságú - az is volt, válaszfal - mert a ház mögött volt valamikor mégegy helyiség, vagy melléképület, nem tudom. Abból már csak az egyik fal áll, a szomszéd felől az a kerítés.


Ilyen képeim vannak:

[link]


[link]


A ház első fele kultúrált, teljesen jó állapotban van. Ez a hátső helyiség jelenleg nincs használatban. Volt aki azt javasolta bontsuk le az egészet (ezt a helyiséget) de én szeretném megmenteni ha lehet.

2015. máj. 5. 19:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt jobb lenne cserélni a tégla rész még jónak tűnik a vályog viszont felázott. Legjobb lenne feltámasztani a gerendákat és le bontani a falat akár szakaszosan is lehet. Csinálni alapot szigetelést és valami 38-as téglát és kész. De ezt a kőműves ha ért hozzá úgy is tudja.
2015. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
alap ami matt én újraraknám, mert lesz vízszigetelése. az a földön lévő rész csak felázik és ledobja a vakolatot. ha van alap és vízszigetelés, bármivel újra lehet rakni, de egy 30-as fal azért jó volna. én felhasználnám a régi téglát, annak nincs baja, ha híja van, akkor venni kell egy kicsit hozzá.ezért fölös egy halom új téglát venni.
2015. máj. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. máj. 11. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!