Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy kell fém zuhanytálcát...

Hogy kell fém zuhanytálcát kicserélni?

Figyelt kérdés

Négyszög alakú, téglázott leburkolt pereme van.

Már most is mozog, kiszedni nem lenne nehéz, de mire kell figyelni az új lerakásánál?



2021. jún. 7. 15:28
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Hát arra hogy ugyan olyat vegyél hogy beférjen. Valószínű itt ott vésni is kell. Pur habbal fujd ki az az alját az jól tart
2021. jún. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lejtsen a lefolyó felé! Meg ha már lebontottad, akkor csinálj egy szerelőablakot a szifonhoz (ha eddig nem lett volna)!
2021. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Itt nincs szifon szerintem el se férne max 8 cm magas a pereme


Purhabtól félek összenyomódik egy idő után, cementes habarcsal gondoltam.

Akkor az aljára is kell nem csak a szélére?

2021. jún. 7. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Kiszedés előtt a csatlakozó csempe és járólapok érintkező fugáit vágd el multi vágóval vagy kisflex+gyémánt koronggal, különben kiszedéskor eltörik a lap, és burkolhatsz is újra.


Kivételnél még a lefolyó közepén lévő csavart is tekercs ki,az fogja a szifonhoz.


Szifon itt is van, csak nagyon lapos, "zuhanytálca lefolyó" kulcsszó rá keress rá, megtalálod.


Én már minden cserénél olyan zuhanytálcát veszek, aminek van pereme, így csak a 4 lábat kell beállítani egy villáskulccsal, a lefolyót összerakni, és körbe kiszilózni.


A tálca pereme vízszintes legyen, a leütési így lesz megfelelő.

2021. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi sokat segítettetek, ez a régi fajta fém zuhanytálca belseje alapból lejt a kifolyó felé azért legyen a széle vízszintben?
2021. jún. 7. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!