Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hol tudnék Budapesten olyan...

Hol tudnék Budapesten olyan jó szakembert / szakembereket, ill. csapatot találni, akik zuhanytálcát tudnak cserélni és szigetelni, ill. épített zuhanyt készíteni?

Figyelt kérdés

Vízvezeték szerelők nem szigetelnek, a burkolók nem teszik be a tálcát... Eddig nem találtunk olyan szakembert, aki mindkettő munkához értene vagy lenne mestertársa, akivel együtt dolgozik. Másik fórumon ajánlottak építőipari céget, ők viszont aranyárban dolgoznak. (nem vagyok én NER lovag, hogy EU támogatást kapjak fürdőszoba felújításra 🤔😏)

Ráadásul, belső két szintes lakásunkban két tálcát is kéne cserélni. Egyik alatt még gipszkartonozni is kell. (mert szétázott)

Nem nagy felújítást csinálnánk, kizárólag a két zuhanytálcát kellene kicserélni, beszigetelni, kijavítani a levert burkolatot.

Van még egy slussz poén! Az egyik új tálca egy dupla méretű, lapos kivitel lenne, amelyet kerekes székkel is lehet használni!

Ilyesmi:

https://www.youtube.com/watch?v=R-6fEZENh4M

De lehetne akár épített verzió is!

https://www.youtube.com/watch?v=ZY7B8jpbXXA



2021. jún. 10. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Hello!


Én nem tudok ajánlani szakembert. Csupán annyit tanácsolnék, ne hagyd magad rábeszélni ajtó nélküli épített tálcamentes zuhanyzóra! Mert ha rossz a társasház lefolyórendszere vagy ha dugulás van a házban, akkor pofonegyszerűen nem megy le a víz és megáll a fürdőszobában. Rosszabb estben eláztatja a lakást! Még fel is jöhet a víz, ami tálca hiányában azonnal folyok mindenfelé. Ajtó nélküli megoldásnál pedig csapódik a víz mindenhová! Tehát a zuhanyzó közelében nem lehet elhelyezni semmit!


Mi olyan lakást vásároltunk amiben ilyen zuhany volt, fél év után átépítettük tálcás, ajtós hagyományos verzióra!

2021. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon fogsz találni ilyen gárdát, kedvező áron biztos nem. Kihaló félben vannak itthon a jó szakik! :( Úgy tapasztalom, egyre több a Mekk mester, sőt, a román, ukrán mindenre vállalkozó munkások. A legszörnyűbb, hogy nagy részük nem is tanulta a munkát, amit végez, csupán "bátor, lelkes". Környezetünkben épülő társasháznál is újra és újra nekifutnak a munkálatoknak. A tetőt pl. háromszor építették át, mert egyik bénább lett, mint a másik. (lefényképeztem magam is, az egyik verzió annyira ferde lett, hogy egy cserépsornyit lejtett) Volt, hogy csak félig szigetelték be, majd lebontották a cserepeket, a léceket és újra rakták... Az ablakokat beépítették, majd alattuk kiverték a téglafalat, amit hónapokkal később gipszkartonnal pótolták belülről, kívül pedig valamilyen farost szerű lapokkal, amit bevakoltak. :o Leszigetelték a teremgarázs tetejét, lefolyókat épített be. A lefolyók fölé 50 centi átmérőjű műanyag vízcsöveket tettek, melyeket összevissza kifurkáltak, hogy bele tudjon menni a talajvíz. Ezt beásták az előtte kitermelt ócska földdel. Ebbe a nem virágföldbe jókora cserjéket bokrokat ültettek. Majd meggondolták magukat és egyszeren kihúzták a lefolyóra tett csöveket. Tehát, ott nem fog lefolyni a talajvíz. :( Most, hogy megjött az esős időszak, sáros, mocsaras terület lett az egész. :( 1,5 éve készen kéne lenniük, de máig dolgozgatnak rajta. Hol magyarul, hol egyéb nyelven hangoskodnak a melósok. Nemrég lopás miatt kijöttek a rendőrök, amint meglátták őket, átugrált az összes melós a szomszédos kerítéseken és elszaladtak. Két hétig utána senkit nem láttunk az építkezésen.

Cégünknél, és itthon nagyon nehezen találunk szakikat, amikor igény lenne rájuk. Itthon kazánszerelőt két hónapig kerestünk, addig a tűzhelyen és vízforralóval melegítettünk vizet, hogy mosakodni tudjunk. Klímajavításnál két éve kifogtunk egy olyan céget, ahol a főnök felmérte a munkát, majd a melósok nem vállalták el, mert nem voltak hajlandók kimászni a tetőre a külső egységhez. "Nem vagyunk mi alpinisták!" - majd kiküldött újabb dolgozókat, kik megjavították. A végén akkora összeget akart kiszámlázni a főnök, amiért egy komplett új klímarendszert lehetett volna építteteni. :O Át kéne építeni az emeletre vezető fa lépcsőnket, 4 éve nem találunk asztalost, aki elvállalná! A vízvezetékszerelő, aki felújításnál nálunk dolgozott, alagsori csőtörésnél háromszori telefonhívásunk után sem jött ki. Az egyik öreg szaki képes volt azt mondani, ő már nem bírja erővel, ha mi kivéssük, akkor ő megfoltozza. :o Mire talált a társasházunk szerelőt 2 hónap után, addigra közel 300 ezer forintnyi víz folyt el. (a vízművek nem segített szerelőt találni, a díjat nem engedte el, csupán részletfizetést kínált fel!)

Kollégám építkezett, az első brigád ott hagyta, miután felépítették a pincét, a ház alapját. A következő kőműves mester leitta magát. Három sor téglát felrakott úgy, hogy a födémgerenda az egyik oldalt kilógott volna, másik végében pedig beesett volna a téglafalak közé. Nagyjából fél métert tévedett 8 méteres helységnél. :( A tulaj még frissében lebontotta, mielőtt teljesen megkötött volna a habarcs. Mellesleg, majdnem agyoncsapta a kőművest. :)

Cégünknél úgy épített egy, magát lakatosnak hazudó pasi fém lépcsőt a garázsból a második emeletig, mintha kártyavár lenne vasszelvényekből, lemezekből. A következő vállalkozó szinte többet kért a lebontásért, mint az új, jó minőségű lépcsőért!

Előző lakásunkban teljes felújításnál úgy építették be a fürdőkádat, hogy 2 hónappal később eláztattuk az alattunk lévő éttermet. Szép kádformájú folt keletkezett a plafonon a vendéglátó hely közepén. A tulaj szerzett szerelőt, aki kiszedte a kádat, leszigetelte. Burkolásról már nekünk kellett gondoskodnunk. Szépen nézett ki a felújított lakásunk. (ennek már 10 éve, de semmit nem javult, inkább csak romlott a szakemberhiány)

Tudnék még mesélni, sok sztorim van. De eléggé egyformák. Mind avval kezdődik, milyen béna, Mekk mestereket tapasztaltunk, majd jött egy megmentő jó szaki.

Nagyon örülnék, ha tudnék segíteni!

Sok szerencsét, kitartást!

2021. jún. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van az a pénz amennyiért megcsinálom
2021. jún. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as! 😁🤣

Ezt a hozzáállást hozzák a román, ukrán munkások is!


Mellesleg, az eddigi árajánlatok szerint kb. 1 millió lenne mindez. 😱😖 (külön a vizes, a burkoló és az üvegezés) Úgy, hogy csak a régi tálcákat kiszednék, leszigetelnék, új tálcát kapna az egyik és egy üvegajtót, a másiknál építenének egy szegélynélkülit, majd L alakban kapna egy üvegfalat és üvegajtót. A csempéből csak azt burkolnák, amit levernek.

A végén hívok egy vizes, aki kicseréli a tálcákat a legolcsóbbra és magam becsempézem, begipszkartonozom a lefolyócső körül a mennyezetnél (az emeleti alatt).

2021. jún. 16. 03:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak ők kókányok, én nem😁 Én a ravakkal voltam évekig szerződve, pár fürdőt összeraktam, nem összehánytam. De csak jó pénzért csinálok már ilyen munkákat, ha épp szabadságon vagyok, de akkor se biztos, a mérnöki munka jobban fizet, inkább csak tervezgetek már. Sok sikert a román melósokhoz
2021. jún. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!