Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Körbe átrepedt vasbeton...

Körbe átrepedt vasbeton vízszintes tartó elemmel mit szoktak kezdeni?

Figyelt kérdés

Paraszt stílusú családi ház. (korábban írtam már ki más kérdést)

Tégla oszlop a vízelvezetés hiánya miatt valszeg megsüllyedt. Alapvetően nem szembeötlő, csak az oszlop felül keresztbe megrepedt (a téglák között a fúga lényegében), meg az alján látszik pl a betonnál,a kültéri járólap eltört meg ilyenek.

Volt kint statikus akinek megmutogattam, olcsóért körbenézett. Azt adta amiért fizettem, így elégedett voltam/vagyok vele.

Tehát parasztház stílus, verandánál több oszlopra fekszik fel vízszintesen beton gerenda, gondolom vasbeton. Azon van beton koszorú és azon fa koszorú, azon pedig a szarufa. (bocs ha a koszorú kifejezést rosszul használtam, nem építész vagyok)


A ház elején és végén ahol vélhetően megsüllyedtek az oszlopok, ott a vízszintes beton elem körbe van repedve. Léyegében csak a vakolaton látszódott, szerintem 1mm széles repedés se volt. Az egyiket kikaparásztam a repedésnél és én úgy látom, hogy nem csak a vakolat, hanem a beton elemen is repedés van. Több mm is. Azt persze nem tudom, hogy milyen mélységig. Egyébként szilárdan áll, nem látszik elmozdulás meg semmi, csak a repedés.


Keresek most egy olyan statikust aki az egész házat rendesen átnézi és írásba is adja az állapotokat meg tennivalókat, de azért foglalkoztat a téma.


Ha kiderül, hogy igen az vasbeton és körbe van repedve mert az oszlop megsüllyedt, akkor mit szoktak vele tenni?


+1 kérdés:

Ugyanitt a veranda felett vasbeton födém van, amin szintén van egy adag repedés. Az egyik helyen speciel csavarral lehet kaparni, porzik. Ha felülről nézem, akkor rendben van, inkább csak lent tűnik rossznak, nem tudom mennyire mélyen. Ott se látszik probléma egyébként. Ilyenkor elég lehet vajon a vakolat leszedése, ahol könnyen lejön és mélyalapozóval kezelés?


Ha valakit nagyon érdekel a téma és szívesen segítene, annak szívesen küldök képet is privátban.

Előre is köszi.



2021. júl. 1. 19:22
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
Az oszlopokat kell újra rakni. Keresel egy normális kőművest ő megoldja. Komoly alap az oszlopnak majd felhúzni.
2021. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem az oszlop a probléma.

Picit megsüllyedt valszeg de egyben van rendesen. A beton elem ami ráfekszik ami nem tetszik. A beton gerenda.

2021. júl. 1. 20:18
 3/8 A kérdező kommentje:

lerajzoltam (nyilván több oszlop van)

Piros nyíllal mutatva, hogy az oszlop lefelé süllyedhetett

És pirossal szintén hol van a repedés.


[link]

2021. júl. 1. 20:25
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
Hogy hogy nem az oszlop a probléma? Ha süllyed attól eltörhet felette a gerenda.
2021. júl. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az oszlop mar megsullyedt. A gerenda korberepedt. Attol, hogy ujrahuzom az oszlopot ami tobbnyire sertetlen nem lesz jobb, max ha az oszlop teteje serult ott lehet cserelni, de az se biztos, hogy szukseges, ugy lattam a teglak nem repedtek meg.

En inkabb a gerendat javitanam ha lehet ilyet, ujraberonozas nelkul.

Amugy berendeltem a statikust, majd megmondjak mi a teendo.

2021. júl. 2. 07:13
 6/8 anonim ***** válasza:

A süllyedést kell megállítani. #1 jól mondja.

A beton repedése már következmény.

2021. júl. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A sullyedes megallitasa egyszeru ahogy irtam. Nem megfelelo a csapadek elvezetese. Hamarosan cserelem az egesz hazon az ereszcsatornat meg korrigalom ahol szar vagy ahol nincs. Meg pl nem az oszlop tovebe lesz kifolyatva ahogy 20-30 even at.
2021. júl. 2. 10:29
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
Én megoldottam rég. A ház is dombon van mégis süllyed az az egy régi oszlop amit meghagytam. Csere lesz belőle idén.
2021. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!